O Başbakan! - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 03:36

O Başbakan!

Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 1:07

buyuksehir_meclis_divanBaşbakan Erdoğan’ın Adana’ya gelişi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetleri gündeme taşıyan CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir, Zihni Aldırmaz’ı kıskançlık ile suçladı.

Kıskançlığın sebebini de net bir şekilde ifade edip ‘Ak Partili meclis üyeleri sizi Başbakan’ın gelişi ile ilgili yaptığınız çalışmalardan dolayı tebrik ediyorlar. Siz Erdoğan için yaptığınız çalışmaları bir süre önce Adana’ya gelerek Çukurova Belediyesi Hizmet Binası’nın açılışını yapan Kemal Kılıçdaroğlu için yapmadınız. Bunun iki nedeni olabilir. Birincisi kıskançlıktır. İkincisi de siyasidir’ dedi.

Ve daha ağır bir cümle kullandı Zihni Aldırmaz için Mehmet Esendemir.

‘Ak Parti limanına yanaşmaya çalışıyorsunuz. Tabi onlar bu limanda sizi görmek isteyecekler mi?’

Mehmet Esendemir’in tespitleri yerinde bir tespit.
Zihni Aldırmaz’ın Ak Parti ve CHP limanlarına yanaştığını herkes görüyor ve biliyor.

Bağımsız bir belediye başkanı olarak liderleri ağırlamak konusunda eşit davranmayan Zihni Aldırmaz’ı Mehmet Esendemir kınadı. Eşit olmaya davet etti.
Zihni Aldırmaz ise Mehmet Esendemir’e yanıt verip ‘O devleti temsil ediyor. Başbakan. Diğeri ise parti genel başkanı’

CHP’liler bu ifadeyi Kemal Beye ulaştırsınlar. CHP’ye yanaşmaya çalışan Zihni Aldırmaz’ın CHP’ye bakış açısını da böylelikle öğrenmiş olsunlar.

rteadana_

CHP’li Mehmet Esendemir’in Başbakan’ı karşılama konusunda Zihni Aldırmaz’ın gösterdiği yakın ilgi ve alakayı eleştirip kınamasından sonra söz alan Zihni Aldırmaz, ‘Sayın Başbakan buraya devleti temsil ederek geliyor. Onu ağırlamak başkadır. Diğer partilerin genel başkanlarını karşılamak ayrıdır. Valilik organize etti bütün etkinliği. Ona göre karşıladık’ dedi.

Aldırmaz, CHP ve MHP içinde ‘her genel başkanı karşılar iken hassas davranıyorum’ diyerek Esendemir’in eleştirilerine de yanıt verdi.

Aldırmaz’ın Ak Partili meclis üyeleri tarafından Başbakan’a gösterdiği yakın ilgi ve alaka için teşekkür ettiklerini de bu vesile ile belirtmiş olalım.

mehmet_esendemir

takipçi satın al