Hotivi

ÖFKE KONTROLU VE STRESS YÖNETİMİ DESTEĞI - Adana UlusAdana Ulus

1 Ağustos 2021 - 01:39

ÖFKE KONTROLU VE STRESS YÖNETİMİ DESTEĞI

ÖFKE KONTROLU VE STRESS YÖNETİMİ DESTEĞI
Son Güncelleme :

02 Ekim 2016 - 14:20

Adana(Ulus) –zabita.psikolojil.destek (2)

zabita.psikolojil.destek

zabita.psikolojil.destek (1)Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan zabıta ve belediye otobüs şoförlerinin vatandaşlarla iletişimini güçlendirmek, iş verimliliğini ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla öfke kontrolü ve stres yönetimi terapisi verilmeye başlandı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Psikolojik Danışmanlık, Aile Sağlığı ve Eğitim Merkezi’nde görevli Psikolog Fazıl Çağrı Oğuz, zabıta ve belediye otobüs şoförlerine öfke kontrolü ve stres yönetimi konusunda ilk semineri verdi.
Psikolog Fazıl Çağrı Oğuz, özellikle yoğun strese maruz kalınan işlerde öfke kontrolü ve stres yönetimi alanında psilokojik destek almanın bireylerin hem kişisel, hem de mesleki alandaki ilişkilerine olumlu sonuçlar yansıtacağını belirtti.zabita.psikolojil.destek (1)
UZMAN DESTEĞİ
Stresle baş etme ve öfke kontrolü alanlarında bir uzman eşliğinde bireysel olarak kişilerin kendilerine gelişim sağlamasının var olan süreci işlevsel biçimde yönetmelerine katkıda bulunacağını kaydeden Fazıl Çağrı Oğuz, “Stresle baş etme becerilerinin geliştirilmesi, gevşeme teknikleri, öfkeyi tetikleyecek olumsuz otomatik düşüncelerin değiştirilmesi, iletişim ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi gibi alanlarda uzman eşliğinde desteğin alınmasının sorunun çözümüne yönelik önemli bir adım olacağını düşünüyoruz” dedi.
Psikolog Oğuz, öfke kontrolü ve stres yönetimi seminerlerinin içinde iletişimin geliştirilmesi, çatışma çözümü teknikleri, kişinin karşısındaki insanın öfkesini yönetebilme tekniklerini kapsadığını bildirdi.
HAYATIN ZORLUKLARINA GÖĞÜS GERMEYİ SAĞLIYORLAR
Adana Büyükşehir Belediyesi personeline psikolojik destek veren PsikolojikDanışmanlık, Aile Sağlığı ve Eğitim Merkezi’ne başvuran vatandaşlar da aynı hizmeti ücretsiz alıyor. Personel, aile, çocuklar ve çocukların eğitimi konularında destek hizmeti veren merkez, çocukların sınav başarılarına yönelik terapi seanslarını da rutin olarak yürütüyor. Ruh sağlığı uzmanları, Büyükşehir Belediyesi personelinin iş verimliliğini artırmak, stresle başa çıkma yöntemlerini öğretmek ve hayatın zorluklarına daha rahat göğüs germelerini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al