Hotivi

“ÖĞRENCİLER KİTAPLARINA NE ZAMAN KAVUŞACAK?” - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 18:56

“ÖĞRENCİLER KİTAPLARINA NE ZAMAN KAVUŞACAK?”

“ÖĞRENCİLER KİTAPLARINA NE ZAMAN KAVUŞACAK?”
Son Güncelleme :

20 Ekim 2016 - 20:40

Hükümetin FETÖ ve Paralel Yapı ve zihniyetine yıllarca gösterdiği iltimas ve destek nedeniyle devlette yaratılan tahribatın her geçen gün daha iyi anlaşıldığını söyledi.
Yeni eğitim öğretim dönemi bir ay önce başlamasına rağmen öğrencilerin kitapları halen dağıtılmadı. CHP’li Türkmen verdiği soru önergesi ile konuyu Meclis gündemine taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’a, öğrencilerin kitaplarına ne zaman kavuşacağını sordu. Türkmen, FETÖ, Paralel Yapı ve zihniyetine hükümetin yıllarca gösterdiği iltimas ve destek nedeniyle devlette yaratılan tahribatın her geçen gün daha iyi anlaşıldığını söyledi.
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, yeni eğitim öğretim döneminin, taşımalı eğitim sisteminin kaldırılmasından yemek problemine, mülakata dayalı sözleşmeli öğretmen atamalarına kadar bir dizi sorunlarla açıldığını belirterek, “öğrenci, veli ve öğretmenlerin mağduriyetlerine neden olan bu sorunlara şimdi de ders kitaplarının dağıtılmaması eklenmiştir” dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Türkmen; yurt genelinde ders kitaplarının dağıtılmamasından kaynaklı sıkıntının Adana ve ilçelerinde de yaşandığını kaydederek, şunları söyledi:
“Bakanlığınız emri ile ücretsiz ders kitaplarının dağıtımının durdurulduğu ve FETÖ terör örgütü ve Paralel Yapı ile bağlantılı yazar ve yayınevleri nedeniyle böyle bir karar alındığı ifade edilmektedir. Hükümetin ve bakanlığınızın öğrencilere daha önce dağıtılan ders kitaplarında; pedagojik gerçekliklere, bilimsel, laik, çağdaş, demokratik ilkelere uygun hazırlanıp hazırlanmadığı yönünde gerekli hassasiyet ve denetimi göstermemesinin sonuçlarını yaşamaktayız.
Hükümetin şimdi şikayet ettiği FETÖ; Paralel Yapı ve zihniyetine yıllarca gösterdiği iltimas ve desteğin; kişi, kurum ve kuruluşlarda topyekun devlette nasıl bir tahribat yarattığı her geçen gün daha da iyi anlaşılmaktadır”
ADANA’DA KAÇ ÖĞRENCİ KİTAP ALAMADI?
“Eğitim öğretim döneminin açıldığı süreden buyana kaç öğrencinin ders kitabı verilmemiş veya eksik verilmiştir? Bu sayı Adana ve ilçeleri için nedir?çeşitli gerekçelerle toplattığınız ve dağıtımını durdurduğunuz ders kitaplarının yerine hazırlattığınız ders kitaplarını okullarımıza ne zaman dağıtacaksınız?” diye soran Türkmen Bakan Yılmaz’dan şu sorularına da cevap vermesini istedi:
HANGİ İLKELERE GÖRE HAZIRLANIYOR?
-Yeni hazırladığınız ders kitapları; çocuklara ve pedagojik gerçekliklere, bilimsel, laik, çağdaş, demokratik ilkelere uygun hazırlanacak mıdır? Yeni ders kitaplarını belirlerken nasıl bir yöntem izliyorsunuz? Hangi ilke ve değerlere göre nasıl hazırlıyorsunuz? Kim veya kimler belirleyici oluyor? Açıklar mısınız?
-FETÖ ve Paralel Yapı bağlantısı olduğunu iddia ettiğiniz yazarlar ve yayınevlerine ders kitaplarının yazı ve basım işini veren bakanlık yetkilileri hakkında hangi idari ve hukuki yaptırımda bulundunuz? Bu kişiler halen görevde midirler?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al