Öğretmenler Spordaki Başarının Gerçek Kahramanları - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:14

Öğretmenler Spordaki Başarının Gerçek Kahramanları

Son Güncelleme :

09 Ekim 2013 - 12:42

kazim_tekinAdana’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Okul Sporları Bilgi Yönetim Hizmetleri Semineri” gerçekleştirildi.

Menderes Spor Salonu konferans odasında gerçekleştirilen toplantıda, hem yeni  Okul Sporları Tertip Komitesi’nin 9 yeni üyesi tanıtıldı, hem de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde okullar için yeni oluşturulan “Okul Sporları Birimi”nin Sorumlusu Nida Kaya tarafından,  Spor Genel Müdürlüğü’nün okul sporlarıyla ilgili yeni WEB Sitesi hakkında, Beden Eğitimi Öğretmenlerine bilgi aktarıldı.

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Kazım Tekin, Adana’da görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenlerinin sayesinde sporda önemli başarıların elde edildiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

“Kentte spora yön veren Beden Eğitimi Öğretmenlerinin çabalarını göz ardı edemeyiz. Adana ve Türk sporunda Beden Eğitimi Öğretmenleri spordaki başarının gerçek kahramanlarıdır. Kulüplerde, sporun temelini oluşturan okullar sayesinde başarılı olmaktadırlar. Ben uzun yıllar Çukobirlikspor ve Milli Takımlar’da görev yaptım. O dönemlerde de Beden Eğitimi Öğretmenleriyle sürekli yakın ilişkide oldum ve koordineli çalıştım.  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, okul sporları için özel birim oluşturdu. Deneyimli arkadaşımız ve sizler gibi Beden Eğitimi Öğretmeni olan Nida Kaya, bu konuda sizlere her zaman destek olacak”

818 BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ GÖREVDE

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, spordan sorumlu Şube Müdürü Hamit Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, geçen dönemlerde Adana’da 450 Beden Eğitimi görev yaptığını, bu sayının günümüzde 818’e ulaştığını kaydetti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü’nün “Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi” oluşturduğunu, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin katkılarıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “Okul Sporları Birimi” oluşturulduğunu ifade eden Şentürk, bundan böyle lisans çıkarmak için Beden Eğitimi Öğretmenleri’nin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne gelmelerine gerek kalmadığını, sistem üzerinden kurum kodu, mail adresi ve şifre ile  bunu okullarında bile yapacaklarını, zaman kaybının önüne geçeceklerini anlattı.

Şentürk,  okul sporarında geçen sezon çok başarılı olduklarını belirterek, “Adana’daki okullar 55 Türkiye, 3 Dünya genelinde başarı sağladılar. Yakın gelecekte başarılı okul ve sporcuları ödüllendireceğiz. Okul müdürleri Beden Eğitimi Öğretmenlerine her konuda destek vermeli ve ayrıcalıklı davranmalı” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin gayretleriyle okul sporlarında özellikle voleybol, basketbol  branşlarının Menderes ile Yüreğir Serinevler Spor Salonları’nda yapılacağını da sözlerine ekledi.

takipçi satın al