Okçularımız Kızlarda 2, erkeklerde 3. Oldu - Adana UlusAdana Ulus

5 Mart 2021 - 16:36

Okçularımız Kızlarda 2, erkeklerde 3. Oldu

Son Güncelleme :

12 Şubat 2014 - 8:10

okcular_derece_adana (1)Adana Gençlik Spor Kulübü minik okçuları Ankara’da “Minik Kız ve Erkekler Türkiye Birinciliği”nde Türkiye 2. Ve Türkiye 3.’ncülüğü elde etti.

Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Darılmaz, Ankara’da Cebeci İnönü Stadı’nda gerçekleştirilen Türkiye Birinciliği’ne Türkiye’nin değişik bölgelerinden 450 sporcunun katıldığını, Adana takımının güçlü rakiplerine rağmen başarılı olduğunu söyledi. Darılmaz, şöyle konuştu:

“Ankara’da hem olimpik yay ile makaralı yay branşında iyi sonuçlar aldık. 450 sporcu arasından dereceye giren 2 sporcumuz milli takım hazırlık kampına davet edildi. Olimpik Yay Kategorisinde Simay Atanur Türkiye ikincisi, Makaralı Yayda ise Zeynep Yaren Yavuz Türkiye üçüncüsü oldular. 11-12 yaş grubu ferdi olimpik yay kızlarda, Alara Ramazanoğlu ve Eylül Şen Türkiye ikincisi, Nilay Atanur’da Türkiye üçüncüsü oldu. Takım halinde ise kızlarda Türkiye ikinciliğini elde ettik. Erkeklerde ise 13-14 yaş olimpik yay grubunda Ata Mert Ata, Kemal Kısmetli ve Veli Tuna Güneş takım halinde Türkiye üçüncüsü oldular. “

Darılmaz, Simay Atanur ile Zeynep Yaren Yavuz’un Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde gerçekleştirilecek olan Milli Takım Hazırlık Kampı’na davet edildiklerini de sözlerine ekledi.

 okcular_derece_adana (2)