Hotivi

Önseçim CHP’yi iktidara taşıyacak - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 22:41

Önseçim CHP’yi iktidara taşıyacak

Önseçim CHP’yi iktidara taşıyacak
Son Güncelleme :

01 Nisan 2015 - 10:46

24 yıl aradan sonra CHP’den Adana Milletvekili olabilmek için eğilim yoklamasında 2. Sırada çıkan İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, “Partimizin almış olduğu önseçim kararı demokrasinin karnavalıdır, şölenidir. Bu şölen CHP’yi iktidara taşıyacaktır.” dedi.

Siyasal yaşamında her zaman örgütten yana olduğunu, önseçimi savunduğunu ifade eden CHP’nin Adana’daki Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, 21 Mart’ta yapılan eğilim yoklamasında CHP üyelerinin kendisini 2. Sıraya taşıdığını bu karara kendisinin de tüm partililerin de saygı duyduğunu kaydetti. Eğilim yoklamasından sonra tüm örgütleri, mahalle ve köyleri gezen, önseçimi her zaman savunduğunu, savunmaya devam edeceğini ifade eden Özdiş, şöyle konuştu:ibrahimozdis_adana_chp

“Adana’da 57 aday adayı arkadaşımın katılımı i,le eğilim yoklaması yapıldı. Karnaval, demokrasi şöleni içinde geçti. Genel Başkanımızın da İzmir’den önseçime katılması partimize enerji ve heyecan kattı. Bundan CHP’de kazanacak, Türkiye’de kazanacak. Adana’da başarılı sınav verdik. Bunu bizlere yaşatanlara teşekkür ediyorum, kutluyorum. CHP açısından çok olumlu. Türkiye açısından da olumlu bir süreç. Demokrasi açısından da. Bu ülkenin aydınlıktan, çağdaşlıktan, demokrasiden yanatavır koyanlar hep lider sultasından  dert yandı. Bu dönem Cumhuriyet Halk Partimiz, parti içi demokrasinin çok önemli bir örneğini verdi diye düşünüyorum. 5 dönemdir CHP’de önseçim yapılmıyordu. Bu dönem partimiz üyeleriyle önseçim yaptı. Bu çok önemli bir uygulama. Bu CHP’de parti içi demokrasinin vücut bulması adına çok önemli. Sosyal demokrat partinin olmazsa olması adına çok önemli.Bu durum bizim dışımızdaki partilerde de örnek teşkil edecektir. Yarın AKP’nin üyeleri de ‘CHP  kendi içinde demokrasiyi hayata geçirdi biz niye geçirmiyoruz.  Niye gereğini yerine getirmiyoruz’ diyecek, enazından genel başkanlarına, parti yönetimlerine baskı yapacak.ibrahim_ozdis_chp_aday_adayi (2)

Bir ülkede demokrasinin vazgeçilme unsuru siyasi partilerdir. Madem siyasi partilker demokrasinin vazgeçilmez unsuru  bu siyasi partiler de  kendi içinde parti içi demokrasiyi tabiri caiz ise dibine kadar  uygulamak durumundalar. Demokrasiden, özgürlüklerden yana olan herkesin, her kurumun, her kişinin  bu dönemde CHP’yi  desteklemek gibi  bir zorunluluğu var diye düşünüyorum. Salt önseçim açısından bile bu doğrudur diye düşünüyorum. Bu tür destekler olmalı ki parti genel başkan ve yetkili kurulllarına cesaret verilmelidir. Marifet iltifata tabidir. Yani  bu anlamda destek çok önemli. Biz, Adana demokrasi şöleni yaşadık. Parti içi demokrasinin hayata geçirilmesi budur. Bütün itirazlar ortadan kalktı.ibrahim_ozdis_chp_aday_adayi (1)

7 Haziran  için hepimiz çok ciddi çalışmalar ortaya koyacağız. Demokrasi açısından bu mecburiyettir. Hep söyledik önseçim olmalı bu partinin asli unsuru üyeleridir. Üyeler karar verebilmeli diye savunduk. Genel merkezimiz de buna kulak verdi. Bu yerine getirildi, başka bir gerekçe kalmadı. Örgütlerimniz de sınav verdi 10 numara bir seçim yaptı.. sağlıklı liste ortaya çıktı. Genel merkezimiz 2 kontenjanı değerlendirecek. 7 Haziran’da  önseçin sihri Adana’da CHP’yi birinci parti yapacaktır. Hepimiz dört elle çalışacağız. Hem CHP, hem Türke kazanacak. Her CHP’linin siyasi enerjisi önseçimle ortaya çıkt. Bu enerjiyi birleştirip, 7 Haziran’da sinerjiye dönştüreceğiz ve iktidar olacağız.”CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş (5)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al