Hotivi

Ortadoğu’nun sanayi merkezi olacak - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:01

Ortadoğu’nun sanayi merkezi olacak

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2013 - 9:48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, sivil toplum ve demokratik kitle örgütü ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Akay, Adana Sanayi Odası’nı (ADASO) da ziyaret edip geçtiğimiz günlerde başkanlık görevine seçilen Zeki Kıvanç’a başarı diledi.

akayadasoAdana’nın köklü bir sanayi geçmişine sahip olduğunu belirten Akay, buna karşılık Adana’nın her alanda olduğu gibi sanayide de gerilediğini vurguladı. Adana’nın sanayide hak ettiği konuma gelmesi noktasında ADASO’nun önemli bir sorumluluğunun bulunduğunu dile getiren Akay, Adana’nın sanayide Türkiye markası haline getirilmesi noktasında birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

Akay, “Adana’yı layık olduğu konuma getirerek sanayimize ivme kazandırmak esas görevimiz olacaktır. Yıllar içinde gerileyen sanayimizi belediyecilik hizmetleri kapsamında da destekleyip, alt yapı hizmetlerini hazırlayıp kente daha fazla yatırımcı çekilmesi noktasında üzerimize düşen görevi yapacağız ve Adana’yı Ortadoğu’nun en etkili sanayi merkezi haline getireceğiz” dedi.

takipçi satın al