Hotivi

“OTHELLO” Adana DT’de perde açıyor. - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 03:22

“OTHELLO” Adana DT’de perde açıyor.

Son Güncelleme :

11 Nisan 2013 - 13:46

15. Devlet Tiyatroları&Sabancı Uluslar arası Adana Tiyatro Festivali kapsamında Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı olan “Othello” adlı oyun Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde perde açacak.

antalya_otelloWilliam Shakespeare’in yazdığı, Özdemir Nutku’nun çevirdiği ve Malcolm Keith Kay’in yönettiği “Othello”, 10-11 Nisan tarihlerinde saat:20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde Adanalı sanatseverlerle buluşacak.

Othello, içimizdeki, etrafımızdaki tohumlarının nasıl atıldığını anlayamadığımız kıskançlık illetini, onun büyüttüğü trajedi, vahşet, şiddet, dehşet ve cinayetin gözler önüne çırılçıplak serildiği bir oyun. Shakespeare yüzyıllar öncesinden günümüze, ruhlarımızın derinliklerinde yatan gizemleri bir tokat gibi yüzümüzde çarpıyor.

Selim Bayraktar, Sertel Uğur, Ali Meriç, Meltem Gülenç, Orkun Yılmaz, Kader Gözpınar, Başak İşür, Bülent Ünsür, Ebru Tanrıver, Hüseyin Atav, Erol Karayılan, Yalçın Temmuz Yılmaz, ve Toray Bostan’ın rol aldığı oyunun Dekor tasarımı Hakan Dündar’a, Kostüm tasarımı candan Günay’a, Işık tasarımı ise Namık Gürsoy’a ait.

takipçi satın al