Otopark Sorununu Çözelim - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:36

Otopark Sorununu Çözelim

Son Güncelleme :

04 Ekim 2013 - 10:52

Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı ve Belediye Meclis Üyesi olan Fatih Özgür, Adana’da otopark sorununa değinerek çözüm bulunmasını istiyor. Bu konuyu da görev yaptığı meclis oturumunda dile getirip tüm belediye başkanlarına açık çağrıda bulunuyor.

Şinasi Efendi Caddesi’ne değinen Fatih Özgür, buradaki Seyhan Belediyesi’nin çalışmalarına teşekkür edip yolları bozanın AKSAGAZ olduğunu ifade ederek neden bu konuda bir yaptırımın yapılmadığını da sorguluyor. Bu cadde üzerinde oturan insanların araçlarını park edecek yerleri bulunmadığından sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemelerinden sonra genişlettiği kaldırımların kenarlarına bedeli 70 lira olan demir çubukların dikileceğini ve araçların park etmemesinden dolayı da insanların mağdur olacağını ifade ediyor Fatih Bey ve yol yakın iken müdahil olunmasını istiyor.

Buradan belediye başkanlarını çağrıda bulunalım. Meclis üyelerinin bu dikkat çektikleri olumsuzlukları dikkate almalarını isteyelim.

Öztürk: Büyükşehir numunelik bir sorun çözmedi

Belediye Meclis Üyelerinin otopark konusundaki eleştirilerine yanıt veren Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, inşaat ruhsatı verirken ruhsattı otopark olarak görünen yerlerin bulunduğunu ve otopark fonuna kesilen paranın ücretinin alınıp ne yazık ki numunelik de olsa bir tek bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm üretmediğini söyledi.

Paraları olduğu gibi Büyükşehir alıyor, ama Anakent Belediyesi çözüm üretmiyor…

Otopark konusunda kendilerinin gereğini yaptığını söylüyor Sayın Başkan.

Örnek de veriyor Azim Bey. Belediyenin yanındaki Kültür Merkezi’ni örnek olarak veren Azim Bey, ’81 tane biz burada bina yıktık. Açık otopark yaptık. Şimdi ise kapalı otopark yapıyoruz. Orası bir Kültür Merkezi. Bin kişinin üzerinde insanın katıldığı etkinlik yapıyoruz.  Ve otopark sorununu düşünüyoruz.’

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, Azim Beyin bu otopark fonunda toplanan paraları ne yatıklarına dair bir açıklama yapmaları gerektiğini düşünüyorum ve bekliyorum.

İnşallah başkaca yerlerde bu parayı kullanmayıp otopark sorununu çözmek için kullanıyorlardır…

Turan Arın Sokağı’na gelince Azim Beyde kabul ediyor üç kere ihale ettiklerini ve ihaleye girenlerin olmadığını, dördüncü ihalede talip çıktığını ve projenin onayının beklendiğini söylüyor.

Kaldırımların büyük tutulmasını kabul eden Azim Öztürk, kendisinin bizzat o sokakta anket yaptığını, bütün esnaflarla görüştüğünü kaldırımların bu görüşmeden sonra büyük tutulduğunu söylüyor.

Temizlik konusunda da kusurlu adresi Büyükşehir olarak gösteriyor.

Temizliğin tam yapılmamasının sıkıntısını da bu arada vatandaş çekiyor!

takipçi satın al