Hotivi

Özdiş: Özgürlükler Büyük Önem Taşıyor - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 16:19

Özdiş: Özgürlükler Büyük Önem Taşıyor

Özdiş: Özgürlükler Büyük Önem Taşıyor
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2015 - 11:59

CHP Adana 3. Sıra  Milletvekili Adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, 13 yıllık süreçte özgürlüklerin temel hak ve özgürlüklerin bile kullanılamadığını, toplumdaki tüm muhalif seslerin susturulduğunu söyledi.

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, milletvekili adayları İbrahim Özdiş ve Ahmet Adıgüzel Yeşiloba Metal Sanayi Sitesi yönetimini ziyaret etti.

ibrahim_ozdis_chp_aday_adayi (3)Milletvekili Adayı İbrahim Özdiş, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma hedefinde özgürlüklerin büyük önem taşıdığını belirtertek, CHP iktidarında özgürlükler üzerindeki kısıtlamaların kalkacağını ve özgürlüklerin genişletileceğini vurguladı. CHP iktidarında üzerindeki vergi kaldırılacak olan asgari ücretin 1500 liraya yükseltileceğini, esnaf ve KOBİ’lerin ödedikleri yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullanabileceğini, esnafın giderlerini vergiden düşebileceğini aktaran Özdiş, “Bağ-Kur prim borcu olan esnafımız sağlık hizmeti almaya devam edebilecek. Bağ-Kur’lu olan yurttaşlarımız diğer sigortalılarla aynı sürede emekli olabilecek ve onlarla aynı maaşı alacak” şeklinde konuştu.

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Ahmet Adıgüzel de mevcut iktidar döneminde toplumun yandaş ve yandaş olmayanlar diye ikiye ayrıldığını belirtti. Yandaş olmayanların adeta cezalandırıldığını ifade eden Dr. Adıgüzel, toplumdaki bu ayrışmayı CHP’nin sonlandıracağını söyledi.

chp_metal_sanayiAdana’yla özdeşleşen birçok kurum ve kişinin kenti terk ettiğine dikkati çekti.  Kentin yoksullaştırıldığını ve adeta unutulup, yok sayıldığını dile getiren Dr. Adıgüzel, “Adana’nın ayağa kaldırılması lazım. Bu, kendini Adanalı olarak hisseden herkesin sorunudur. CHP olarak biz Adana’nın sorunlarını biliyoruz. CHP iktidarında da bu sorunların çözümü için tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP’nin hiç kimsenin aklına gelmeyecek projelerle halkın karşısına çıktığını ve bu projelerin uygulanabilirliğini kimsenin eleştiremediğini kaydetti. Metal Sanayi Sitesi’nin de sorunlarını bildiklerini ifade eden Karalar, sitedeki işletmelerin ihracat yapabilmelerini sağlayacak yatırımlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Adana’da işsizliğin çok yüksek olduğunu ancak sanayicilerin kalifiye ara eleman bulamadığını ifade eden Karalar, “Makina mühendisleriyle birlikte sanayicilerimizin ara eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlamak için Metal Sanayi Sitesi içinde bir eğitim merkezi yapıyoruz” diye konuştu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al