Hotivi

Özdiş: Toplumsal Dönüşüme Öncülük Edeceğiz - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:05

Özdiş: Toplumsal Dönüşüme Öncülük Edeceğiz

Son Güncelleme :

03 Eylül 2013 - 12:08

Adana(Ulus)–CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş (5)CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Adana Eski Milletvekili İbrahim Özdiş, sosyal belediyeciliği hayata geçirip toplumsal dönüşüme öncülük edeceklerini söyledi.

Adaylık gerekçeleri ve son gelişmeleri değerlendiren CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, Gençlik Kollarından beri içinde olduğu CHP örgütünün talep ve isteklerini yakinen bildiğini ve örgüte danışarak aday adaylığı sürecine başladığını söyledi. Özdiş, şöyle konuştu:

SEYHAN’DA YENİ BİR DÖNEMİN YOLU AÇILACAK

“Yüzlerce Adanalı hemşerimin yüreklendirmesi ve desteği ile yola çıktığım bu süreçte partimin ve örgütümün kararı benim için esastır. O noktada bize verilecek görev Seyhan’da yeni bir dönemin başlamasının yolunu açacaktır. Biz bu bağlamda göreve hazırız. Çalışma ekibimiz ile Seyhan’ı taradık. Nasıl bir Seyhan olmalı? Sorusunun yanıtını düşünüp değerlendirdik. Kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, sporcularımız kısacası Seyhan’da yaşayan herkes için tasarladığımız projelerimiz var. Yapacaklarımızı biliyoruz.  Parti örgütümüz bu görevi bize verdiğinde tek tek planladıklarımızı kamuoyu ile de paylaşacağız. Hizmet üreten, az konuşup çok iş yapan sosyal belediyecilik hedefimiz. Dönüşümü ve değişimi modern ve çağdaş bir kent üzerinden tasarladık ne var ki mevcut dokunun özelliklerini de göz ardı etmeyeceğiz.

KÜLTÜREL VE SOSYAL KİMLİĞE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Adanalılık ruhu ile kentimize sahip çıkacağız. Yok, eden değil yaşatan konumda sorunları ele alacağız. Kentleri var kılan onların kültürel ve sosyal kimliğidir. O anlamda yapacaklarımızı biliyoruz. Belediye hizmetleri yanında sosyal belediyeciliğin ne kadar önemli olduğunun da farkındayız. Bizi farklı kılan sosyal belediyecilik yönümüzle Seyhan’ı sarmalayacağız.”

Bir dönem Seyhan Belediye Başkan Yardımcılığı ve Milletvekilliği görevlerinde de bulunan İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş belediyelerin yalnız yol, kaldırım, temizlik gibi rutin işleri yapan konumda olmasının kentin ve kentlinin dönüşümüne bir katkısı olmadığına vurguladı ve belediye başkanlığı görevine seçildiğimde sosyal belediyecilikte öncü belediye olmak hedefimiz. Sosyal belediyeciliği yaşama geçirip toplumsal dönüşüme öncülük edeceğiz.”

ŞAVAŞ DEĞİL BARIŞIN YANINDAYIZ

CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş, ülkemizde ve komşu ülkelerde yaşanan sorunların da yerel seçimler ölçeğinde önemine dikkat çekti. Özdiş şöyle dedi:

“Mustafa Kemal Atatürk yaşamı cephelerde geçmiştir. O ve onun kuşağı savaşın ne demek olduğunu ayrı cephelerde yaşayarak görmüşlerdir. O zaferleri kazanan Cumhuriyetin kurucusu önderimizin sözü çok çok önemlidir. “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” bu bizim genel doğrumuz olarak mutlaka uygulamamız gereken bir politikadır. Ne yazık ki komşumuz Suriye ile gelinen nokta ülkemizi bir savaşın eşiğine taşımaktadır.  İnsanların ölümleri üzerine kurulacak bir mutluluk yoktur. Ülkemize bir saldırı olmadan savaş içinde olmamalıyız. Barışı her yerde her zaman sahiplenmeliyiz. Yaşanan acılar ve dramlar insanlığın ortak sorunudur. Ortak çözüm arayışları aranmalı ve yeni acıların kaynağı olunmamalıdır. Irak’ta milyonlarca Müslüman’ın katledildiği bilinmektedir. Savaşların yok olması barışın her alanda önde tutulması şarttır.”

Ülkemizin iyi yönetilmediğinin de altını çizen İnşaat Mühendisi CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş Ekonomide son aylarda yaşanan kriz yanında Adana’da iş alanlarının daraldığını, işsizliğin arttığını, Adana’nın düne göre sorunlarının fazlalaştığına da vurgu yaptı.

 

takipçi satın al