Hotivi

Özgür: Örgüte danışmak saygı duyulacak karar - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 09:35

Özgür: Örgüte danışmak saygı duyulacak karar

Özgür: Örgüte danışmak saygı duyulacak karar
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2013 - 13:16

CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı Fatih Özgür,  Parti Meclisinin aday belirlenmesinde ‘eğilim yoklaması’ kararı almasının sevindirici olduğunu söyledi.

2014 yerel seçiminin ülkenin kaderinde dönüm noktası olacağını belirten Özgür, “AKP iktidarının hayatın bütün alanlarında, özellikle yanlış ekonomik politika ile sade yurttaşı canından bezdiren gidişine dur demek için sandık çok önemlidir. Bu seçim ayrıca anayasa çalışmalarında TBMM için yön gösterici bir mesaj olacaktır. CHP  bu seçimlerde, dikkatlerin odağındadır. Parti meclisimiz yerel iktidar için aday tespitinde hem örgütlerin eğilimini hem de genelde halkın teveccühünü birlikte dikkate alarak aday belirleme kararı ile saygı duyulacak bir karara imza attı” diye konuştu.

BAŞKANLIĞI AÇIK FARKLA KAZANACAĞIM

Seçim çalışmalarını fatih_ozgur sürdürdüğünü de ifade eden CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Fatih Özgür, toplumun tüm kesimleri ile bire bir görüşmeler yaptığını, halkın bir Belediye Başkanından beklentilerini dinlediğini belirterek “Bunun içindir ki Seyhan İlçesi Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kilit ehemmiyettedir. Seyhan’da yapılacak fark Büyükşehir’i kazanılmasına önemli katkı sağlayacaktır. Çalışmalarımı bu hedefi ön plana alarak, her kesimden oy alıp daha öncede ifade ettiğim gibi aday gösterildiğim takdirde 50 bin oy farkla Seyhan Belediye Başkanlığını kazanacağım. Partimizde önemli ağırlığı olan ve yönetimlerde de görev almış arkadaşlarımla Ramazan ayanının özelliklerini dikkate alarak çalışmalarımıza aralıksız sürdüreceğiz. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

ELEŞTİRİLERİMİN ARKADASINDAYIM

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın geçtiğimiz hafta içinde İsviçre’nin Möntre kentinde ‘En başarılı şehir yönetimi ve Yılın en başarılı Belediye Başkanı’ ödülü aldığını iddiası ile ilgili eleştirilerinin arkasında olduğunu yineleyen Fatih Özgür, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adana Büyükşehir Belediyesi uzun bir süredir vekâleten yönetilmekte; Hem bu durum hem de Vekil başkanın çalışmaları tenkide müstahak. Vekil Başkan çoğu zaman PR (Public Relations) denilen türden “Halkla İlişkiler” esaslı ve kişisel propagandaya dönük çalışıyor.

Kısa adı EBA (Europe Business Assembly) olan kuruluştan Montrö-İsviçre’de, “En Başarılı Şehir Yönetimi ve Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak alındığı iddia olunan “Socrates” ödülü haberine itirazımız, EBE’nın resmi İnternet Sitesindeki herkese açık bilgilere dayalıdır.

İtirazımız, Adanalının parası ile siyasi yatırım amaçlı şahsi reklama, istismara karşıdır.

Keza ödül verenin kimliği ve asıl işi, konumuz olmamakla birlikte, internet ortamında kamuoyunun malumudur.

European Business Assembly (EBA)nın resmi internet sitesine (ve sitede yayınlanan ‘Socrates Ödül Yönetmeliğine’) göre:

1) Socrates Ödüllerinde “En başarılı büyükşehir belediye başkanı” kategorisi yoktur.

2) 30.Haziran.2013-02.Temmuz.2013 tarihleri arasında İsviçre’nin Montrö kentinde “Swiss Summit of Leaders, Health and Welness Tourism” (Sağlık ve Sağlıklı Yaşam Turizmi için İsviçre Liderler Toplantısı) isimli toplantıda, 2013 yılı Socrates Ödülünü Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba almıştır.

Sayın Aldırmaz, o toplantıda bir katılım belgesi, plaket ve hatta başka bir ödül almış olsa dahi, EBA sitesindeki bilgilere göre Montrö’de dağıtılan “Yılın en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” ödülü yoktur; Bizim eleştirimiz Adanalıya bu konuda yanlış bilgi verilmesinedir. Yoksa Adana’nın tanıtımına veya Sayın Aldırmaz’ın ödül alması sözümüz yok, eleştirimiz, halka açık bilgilerle çelişkili bilgilendirmeyedir. Belediye Meclisi Üyesi ve Adana Hemşehrisi sıfatımla eleştiri hakkımı kullandım.

Öğrendiğime göre bugün Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Vekil Aldırmaz video eşliğinde konuşacakmış. Söz ve yanıt hakkım olmayan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında şahsıma yönelik, yanıt gerektiren ifadeleri olursa, Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki her biri birbirinden değerli CHP’li Meclis üyesi arkadaşlarımın gereğini yapacağına eminim. Esasen bu konuda bütün belge ve bilgileri Sayın İl Başkanım Orhan Sümer’e sundum.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al