PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGELERİ NÜFUS’TAN ALINABİLECEK - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:47

PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGELERİ NÜFUS’TAN ALINABİLECEK

PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGELERİ  NÜFUS’TAN ALINABİLECEK
Son Güncelleme :

02 Nisan 2018 - 15:10

Adana Valiliği pasaport ve sürücü belgelerinin de bundan böyle Adana’da İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden alınabileceğini açıkladı.
Bu konuda Adana Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:
“İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün 14.03.2018 tarih ve E.33060 sayılı yazısında; 29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” nin 25 inci maddesi ile 3152 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (f) bendine, 26 ncı maddesi ile de 3152 sayılı Kanuna eklenen geçici 11 inci madde gereğince Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünce yürütülecektir.
02 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hususi Damgalı (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) Pasaportlar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ile Sürücü Belgeleri ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmeye başlanacaktır. Bu itibarla;
İlimizdeki Hususi Damgalı (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) Pasaportlar, Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri SABUNCU Bulvarı Hükümet Konağı B Blok Kat:-1 adresinde bulunan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün hizmet yerinde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce,
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ile Sürücü Belgeleri, Nüfus Müdürlüğü personelleri tarafından Meydan Mahallesi Bakım Yolu Caddesi No:143 adresindeki Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ile Pasaport Şube Müdürlüğünün mevcut hizmet binalarında Seyhan İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından verilmeye başlanacaktır.
İlimiz Merkez İlçeleri Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam İlçe Nüfus Müdürlüklerinde (Kaymakamlık ve Nüfus Şeflikleri dahil) Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri yapılmayacaktır.
Ayrıca Pasaport ve Sürücü Belgeleri randevu işlemlerine 27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden,
Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al