Portakal ÇiÇeği Karnavalı 12 Nisan’da Başlıyor - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 22:34

Portakal ÇiÇeği Karnavalı 12 Nisan’da Başlıyor

Son Güncelleme :

18 Şubat 2014 - 23:12

Nisan'da Adana'da....Türkiye’nin ilk karnavalı olan ve bu yıl 12 Nisan tarihinde Adana’da ikincisi gerçekleştirilecek “Portakal Çiçeği Karnavalı” uluslararası bir etkinlik olma yolunda hızla ilerliyor.
Portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde “Sevgi, dostluk ve barış için 12 Nisan’da Adana’da buluşalım” sloganıyla herkesi karnavala davet eden mesajlar yerini buldu. Bugüne kadar Finlandiya, Almanya, Romanya, Karadağ ve Rusya’dan bu çağrıya olumlu yanıt geldi. Bu ülkelerden çok sayıda kişi 12 Nisan tarihinde karnavalda olmak için rezervasyon yaptırırken, yine bu ülkelerden müzik ve gösteri grupları ile halk oyunları ekipleri kentin çeşitli yerlerinde gösteriler gerçekleştirerek karnaval coşkusunu doruğa çıkaracaklar.

Nisan'da Adana'da..Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir babası Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin birçok yerinden gelen binlerce kişinin katılımıyla büyük bir şölene dönüşen karnavala, bu yıl Avrupa’nın pek çok ülkesinden de talepler geldiğini kaydederek “Henüz ikinci yılında bu taleplerin gelmesi mutluluk verici. İleriki yıllarda bu karnavalın Japonya’daki kiraz ağaçlarının çiçeklendiği mevsimde olduğu gibi büyük bir turizm hareketliliğine yol açması en büyük dileğimiz” dedi.

alihaydar_bozkurtEtkinlikler 12 Nisan’da Başlıyor
Portakal Çiçeği Karnavalı etkinliklerinin 12 Nisan’da yurtiçi ve yurtdışından gelen binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek görkemli bir açılış ile başlaması planlandı. Karnavalın startı geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine kortej yürüyüşü ile verilecek. Rengarenk giysileri ve makyajları ile kortejde yer alacak grupların yanında hobi ve gösteri grupları da hünerlerini kortej yolu boyunca sergileyecekler. Karnaval süresince; sokak gösterileri, dans gösterileri, üniversite müzik gruplarının konserleri, halk oyunları gösterileri, bando gösterileri, sportif gösteriler ve müsabakalar ile bireysel sokak gösterileri de izlenebilecek. Karnaval ile ilgili bilgileri www.nisandaadanada.com web adresinden takip edebilirsiniz.