Hotivi

Rana Adana’nın gururu oldu - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 22:57

Rana Adana’nın gururu oldu

Son Güncelleme :

03 Nisan 2015 - 13:34

atlispor1 (1)Adana Atlıspor Kulübü sporcularından 13 yaşındaki Rana Çapar, binicilik sporunda elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye başladı.

Spor hayatında henüz ikinci yılı geride bırakan ve büyük bir yetenekle at binen Rana Çapar,  henüz lisanslı sporcu kimliği ile daha bir yılı bile doldurmadı.  Buna karşın yıllarını bu spora adayan sporcular kadar hırslı, arzulu v e başarılı bir şekilde at binerek Adana Atlıspor’un başarısına katkı koyuyor.

atlispor1 (2)Çalışmalarını proğramlı bir şekilde sürdüren Rana Çapar, aynı zamanda okulunda da başarısıyla örnek bir öğrenci konumunda. Ekim 2014 yılında lisanslı sporcu kimliği ile yarışmalara katılan Rana Çapar, katıldığı yarışlarda elde ettiği başarılarla, geleceğe umutla bakıyor. Antrenörleri, bu çalışma temposunu sürdürmesi halinde çok kısa sürede milli takım adına da yarışabilecek düzeye geleceğini belirtirken, Türkiye’ye her yarışta madalya getirebileceğine inanıyorlar.  Rana Çapar, kısa süren sporculuk yaşamında  İstanbul Atlı Spor Kulübünde yapılan Kaya Baban kış ligi 1. Ayak müsabakalarında TANİYİTLİM isimli atıyla  Türkiye genelinde 20 at arasında 80 ve 100 CM’de birincilikler, 90 CM’de ikincilik elde etti.  Yine  İstanbul Atlı Spor Kulübü Land Rover ligi 1. Ayak müsabakalarında  Yine  TANİYİTLİM isimli atıyla  20 at arasında  100 ve 105 CM ikincilikler elde ederek Adana’ya toplamda 5 kupa ile döndü. Adana Atlıspor Kulübü Yöneticileri, Rana’dan oldukça umutlu olduklarını belirtirken, “Yetenekli bir sporcumuz. Yoğun bir çalışma temposunda. Sporculuğunun yanı sıra, öğrenciliğinin de başarılı geçmesi bizleri gururlandırıyor” dediler.

atlispor1 (3)

takipçi satın al