rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Rus büyükelçi işbirliği istedi - Adana UlusAdana Ulus

7 Temmuz 2022 - 10:38

Rus büyükelçi işbirliği istedi

Rus büyükelçi işbirliği istedi
Son Güncelleme :

17 Kasım 2012 - 1:27

Adana(Ulus)–Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İnanovskiy, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Meclis Başkanı Ahmet Kardeşler ve Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sürenkök ile bir araya geldi, Adana ile Rusya arasındaki yatırım ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşan Büyükelçi Vladimir İvanovskiy, Rusya’nın Türkiye’nin ikinci en büyük ekonomik partneri olduğunu belirterek, “Türkiye’nin illeriyle Rusya’nın kentleri arasındaki işbirliğinin kurulması için çalışıyoruz. İki ülke arasındaki firmaların, işadamlarının bir araya gelmeleri ve ticari ilişki kurmaları için çaba harcıyoruz” dedi.

Çukurova’nın geniş ve verimli topraklara sahip bulunduğunu, özellikle mısır ekim alanlarının dikkatini çektiğini belirten İvanovisky, hayvancılık sektöründe yatırımın ucuz ve düşük maliyetli olduğunu, mısırın yüzde 40’ının üretildiği bölgede hayvancılığın geliştirilerek potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sürenkök, Büyükelçi İvanovisky’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, “Kurtuluş Savaşımızda Rusya’nın yaptığı yardımları unutmuyoruz” dedi.

Adana’nın Türkiye’nin ilk sanayileşen illerinden biri olduğunu, sanayi ve tarımda önemli üretim potansiyeline sahip bulunduğunu belirterek, Büyükelçi’den  Rusya’daki Sanayi ve Ticaret Odaları ile işbirliği kurulmasında yardımcı olmalarını istedi. Sürenkök, “İşbirliklerine, birlikte ticaret yapmaya hazırız. Ticaret hacmi karşılıklı artırılmalı, işbirlikleri ile üçüncü ülkelerle ticaret yapılmalıdır. İş ziyaretleri düzenlenerek uzun vadede ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlanmalıdır” diye konuştu.

Büyükelçi İvanovisky’nin ziyaretinde, Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Tofik Melikov, ADASO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Gerdan ve Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Kaynak, Genel Sekreter Gazi Yılmaz ve DEİK yetkilileri hazır bulundu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.