Sadece Temizlik Yapan Başkan Olmayacağım - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 21:51

Sadece Temizlik Yapan Başkan Olmayacağım

Son Güncelleme :

14 Şubat 2014 - 10:41

arikan_zeydan_kenanogluCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, sadece temizlik yapan ve temizlik yapmayı lütuftan sayan belediye başkanı olmayacağını söyledi.

Yeşalova Kulübü Derneği’nde İşadamı Tuncay Kenanoğlu tarafından gerçekleştirilen toplantıya Çukurova Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, eski milletvekili İbrahim Özdiş ve işadamları katıldı. Arıkan, son yapılan anketlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önde olduğunu belirterek, “Bazı kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptığı anket sonuçları elimize ulaştı. Bu sonuçlara göre CHP hem Büyükşehir Belediyesi, hem de Seyhan Belediyesi’ni kazanıyor“ ifadelerini kullandı.

Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, insanların gözündeki sıradan bir belediye başkanı imajını yıkacağını ifade ederek şöyle konuştu:

”Bu kentin birçok sorunu var. Bu sorunların en başında ise işsizlik sorunu geliyor. Bir döneme damga vurmuş, dışarıdan gelenlere aş vermiş, iş vermiş memleketimiz şu anda işsizlikte birinci. Bu sorun sadece işi olmayanlar kadar, iş yapamayan esnafın, iş adamının sorunu. Bakın Konya’da çok büyük bir fabrikalar olamamasına karşın işsizlik sorunu küçük ve orta ölçekli iş yerleri ile çözülmüş. Bizler bu alanlara destek olacağız. Böyle yerler açılması için çalışacağız. Özellikle ihtisaslaşmış küçük ve orta ölçekli iş yerlerinin kurulacağı sitelere destek olacağız. Yani kısacası insanların gözündeki sıradan belediye başkanı imajını yıkacağız. Kentimizin A’dan Z’ye her sorunu ile ilgileneceğiz. Sıradan, sadece temizlik yapan, temizlik yapmayı belediyecilik hizmeti sayan belediye başkanı tipinden çıkacağız.”