Hotivi

Sağlıkta çalışanlara iş sağlığı istedi - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 08:52

Sağlıkta çalışanlara iş sağlığı istedi

Sağlıkta çalışanlara iş sağlığı istedi
Son Güncelleme :

17 Haziran 2013 - 0:21

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve arkadaşları, sağlık çalışanlarının görevleri nedeniyle maruz kaldıkları olumsuz etkileri azaltmak amacıyla kanun teklifi hazırladı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlara ve diğer kamu görevlilerine fiili hizmet zammı ve görev izni hakkı tanınmasını öngören Kanun Teklifi, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Milletvekili arkadaşları tarafından Meclis Başkanlığına sunuldu.

İKTİDAR NE YAPACAK?

syilmaz_mhpvekilAKP Hükümeti döneminde, ekonomik ve sosyal haklar bakımından mağduriyet yaşayan sağlık çalışanlarının imdadına Milliyetçi Hareket Partisi yetişti. Muhalefetin önerdiği kanun tekliflerini TBMM’deki Milletvekili sayısıyla sürekli olarak reddeden AKP’nin sağlık çalışanları yararına olan bu teklif konusunda ne yapacak? MHP Milletvekillerinin hazırladığı kanun teklifini, AKP Milletvekillerinin TBMM’de kabul edip etmeyeceği merak ediliyor.

ÇALIŞANLAR LEHİNE İSTENENLER

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlar ve diğer kamu görevlilerine, görevleri dolayısıyla fiili hizmet zammı verilmesi öngörülüyor.

Kapsamdaki personelin her 360 günlük hizmet süresi için unvanlarına ve hizmet puanlarına göre hesaplanan orana göre belirlenecek gün sayısı, fiili hizmet süresi zammı olarak hizmet sürelerine eklenecek.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlar ve diğer kamu görevlilerine, ifa ettikleri kamu görevi sebebiyle görev izni verilmesi öngörülüyor.

Görev izninin süresi 1 yılda 15 günü aşamayacak. Görev izninin kullanılması yalnızca çalışanın rıza ile ertelenebilecek.

Fiili hizmet süresi zammının hesaplanmasında izlenecek usul ve esaslar ile görev izninin hizmet puanı esasına göre hesaplanması hususu yönetmelikle düzenlenecek.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al