Hotivi

Sağlıkta Dönüşüm ve Eczacılığın Geleceği Tartışılacak - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 23:01

Sağlıkta Dönüşüm ve Eczacılığın Geleceği Tartışılacak

Sağlıkta Dönüşüm ve Eczacılığın Geleceği Tartışılacak
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2013 - 10:35

Adana(Ulus)–ersun_ozkan14 Mayıs Eczacılık Günü Adana Eczacı Odası tarafından düzenlenen değişik etkinliklerle bir hafta süreyle kutlanacak.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz.Ersun Özkan, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak “14 Mayıs Eczacılık Günü” etkinlikleri  hakkında bilgi verdi. Başkan Ersun Özkan,   17 Mayıs’ta  Ak parti Adana Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın “Sağlıkta Dönüşüm ve Eczacılığın Geleceği “ konulu bir konferans vereceğini belirtti. Özkan,bu konferansta Yeşilkart ve SSK hak sahibi hastaların serbest eczanelerden hizmet satın almaya başlaması, sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında toplanması, aile hekimliği uygulamaları, hızla artan özel hastane ve poliklinikler ve son olarak 663 sayılı KHK ile birlikte sağlık alanında yaşanan değişim ve dönüşümün halkımıza ve eczacılara olan yansımalarının gündem olacağı ve bu doğrultuda sağlık sistemi ile eczacılığın geleceğinin tartışılacağını söyledi.

Özkan,18 Mayıs’ta Ecz.  M. Muhittin Zeyneloğlu’nun moderatör olarak görev alacağı “Değişen Yasa ve Yönetmelikler Çerçevesinde Eczacılık” konulu panelde Ak Parti İstanbul Milletvekili Ecz. Mehmet Domaç, CHP Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel ile Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak’ın 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler hakkındaki kanunun 31 Mayıs 2012 tarih ve 6308 sayıyla yayınlanan kanun ile revize edilmesiyle ülkemizde eczacılık alanında başlayan yeni dönem, özellikle yapılan değişiklik sonrası  eczane açılmasına gelen kriterlerle birlikte oluşacak eczacılıkta istihdam sorunu, yıllardır gündemde olan emeklilik konusunu tartışacaklarını kaydetti.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan,  12 mayıs pazar sabahı geleneksel bahar kahvaltısıyla başlayacak olan  14 Mayıs Eczacılık Günü etkinliklerinde,bilimsel eczacılığa ışık tutacak konferans ve panellerle birlikte basketbol, bowling ve futbol turnuvaları, eczacıların çektiği fotoğrafların yer alacağı sergi , liseler arası resim yarışması ödül töreni,geleneksel eczacılık balosu gibi sosyal-kültürel ve sportif etkinliklerin de yer aldığını kaydetti.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al