Hotivi

Şampiyon Engelliler - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 23:00

Şampiyon Engelliler

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2013 - 18:23

Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, yönetim kurulu üyeleri ve yarışmalarda derece yapan engelli sporcular ile birlikte Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, ziyarette Vali Coş’a, kulübün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

valiengelliler1Kulüp Başkanı Karadoğan, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından bu yıl içerisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında sporcuların Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme olmak üzere üç branşta toplam 15 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandıklarını söyledi.

Kulüp Başkanı Karadoğan, Atletizm branşında yarışan Milli Sporcu Dilba Tanrıkulu’nun Fransa’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası katılmak üzere, elemelerin yapılacağı İtalya’ya gideceğini söyledi.

Engelli sporcuların derece yaparak, almış oldukları madalyaların çok anlamlı olduğunu belirten Vali Coş, “Bütün çabamız engellilerimizi hayatın içinde görerek, onların kabiliyet ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır. Engelli sporcularımızın maddi ve manevi olarak desteklendiğinde neleri başardıklarını görüyoruz” dedi.

Vali Coş, sadece spor alanında değil, hayatın bütün alanlarında engellilerin daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine ve özel kuruluşlara sorumluluklar düştüğünü söyledi.

 

takipçi satın al