Hotivi

Şampiyonaya Seyhan Nehri’nde hazırlanıyorlar - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 08:25

Şampiyonaya Seyhan Nehri’nde hazırlanıyorlar

Son Güncelleme :

21 Nisan 2013 - 16:46

Dünyanın 3 büyük festivalinden biri olan Dragon Festivali’nin Adana ayağına katılan takımlar, antrenmanlarına hız verdi. Festival tarihi yaklaşırken antrenmanlarında tempoyu yakalayan Adanalı ejderhalar, Seyhan Nehri’ni kürekleriyle dalgalandırdı.

antrenman4Türkiye Kano Federasyonu’ndan (TURKAF) yetki belgeli HSB Group’un düzenlediği Dragon Fest-2013, startın verileceği Adana’da iş dünyasını Seyhan Nehri’nde buluşturacak. Katılımcıların eğleneceği, takım ruhunun ortaya çıkacağı festivalde bu yıl 50’ye yakın takım yarışacak. Dünyada popülaritesi giderek artan, 2008’den bu yana Türkiye’de de yapılan Dragon Festivali, 4 Mayıs’ta Adana’dan start verecek.  Türkiye’nin 5 ayrı şehrinde uygulanan, bugüne kadar 1154 takım, 25 bin 388 yarışmacı ve 150 bin davetli ile buluşan Dragon Fest’e katılacak takımların sporcuları, antrenmanlarını Seyhan Nehri’nde sürdürüyor. Sporcular, HSB Group’un lisanslı antrenörlerinin eşliğinde, gerekli güvenlik önlemleri de alınarak kayıklardaki yerine geçiyor ve antrenmanlarına başlıyor. Katılan kuruluşların çalışma saatlerine veya taleplerine göre, antrenmanlar günün herhangi bir saatinde gerçekleşebiliyor.

Festivalin Adana’daki partnerleri olan Ak Ajans Reklamcılık Organizasyon ile İdeas Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri, katılımcı sayısında artışa imza attı. Bu yıl Dragon Fest Adana’ya katılan şirketlerin sayısı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30 arttı. Bu kuruluşlar birden fazla takım çıkararak festivalde yer aldı.

Bu organizasyonu Dünya Dragon Bot Federasyonu’nda lisanslı olarak ilk kez Türkiye’ye getirerek başlatan HSB Group’un Genel Müdürü ve Festival Koordinatörü Hakan Yavuz, “Kurumlar arası gerçekleşen en geniş katılımlı spor organizasyonunu yapmak bizim için büyük bir mutluluk. Dragon Fest, bir yarışmadan kurumsal bir platforma dönüştü. Bazı şirketler birden fazla takım çıkarıyor. Kayıt işlemlerini tamamlamış şirketlerimizin oluşturduğu takımlar antrenmanlarını da planlı bir şekilde sürdürüyor. Yarışma tarihi yaklaştıkça takımların antrenmanları da artıyor. Karada teorik verilen bilgilerin ardından yine karada ısınma hareketleri ile başlayan antrenmanlar, kayıkta tempoyla çekilen küreklerin Seyhan Nehri’nin sularını dalgalandırmasıyla devam ediyor” dedi.

KİMLER KATILIYOR ?

Dragon Fest Adana’ya şu ana kadar katılan kurum ve kuruluşlar şöyle:

“Abdioğulları A.Ş., Adanava Otel, AGİAD, Akdeniz TV, Ankada Tüp Bebek, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Arzum YGA, Başkent Hastanesi, BSHG, Çukurova GİAD, Denizbank, DHL Global Forwarding, Erkan Eğitim Kurumları, Expel İlaçlama, Final Eğitim Kurumları, Gizerler, Günep Grup, Güney Rotary Kulübü, Hisar Çelik Kapı, İsken, Kambeton, Libra Makina, Limak Grup, MNG Kargo, Özler Holding, Pepsi, Sasa, Tarmak, Temsa Global, Tekbaş Grup, TNT Express.”

takipçi satın al