Sarıçam'da CHP'li Yakan Coşkusu - Adana UlusAdana Ulus

7 Mart 2021 - 14:22

Sarıçam’da CHP’li Yakan Coşkusu

Son Güncelleme :

09 Şubat 2014 - 10:36

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan’a  çarpık kentleşmenin önüne geçeceğini söyledi.

cumaliyakan_saricamCHP İl Başkanı Orhan Sümer, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün, Sarıçam İlçe Başkanı Musa Gökdemir, Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram,  Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı ADSİAD ve ÇUKUROVA SİFED Başkanı Süleyman Sönmez, eski milletvekilleri, eski belediye başkanları ile kalabalık bir topluluğun katıldığı merkez seçim bürosunun açılışında konuşan Cumali Yakan, Sarıçam’da tüm alanlarda önemli gelişmeler yaşanacağını belirtti.

40 yıllık tapu kadastro hizmetinin 30 yılını müdür olarak tamamladığını, imar konusunda uzman bir kimlik taşıdığını belirten CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan Sarıçam’ın imarını baştan sona ele alacağını ifade etti. Yakan, “Hemşehrilerimin imarla ilgili tüm sorunlarını çözeceğim. Yeni imar düzenlemeleri ile ilçemizi modern bir kent haline getirecek ve marka değerini yükselteceğiz” diye konuştu.

AHMET ÜNAL DA DESTEK VERİYOR
Yüreğir Belediyesi’nin eski başkanı Ahmet Ünal’ın da büyük destek verdiği Cumali Yakan, “Sarıçam’da adaletli hizmet üretmeye geliyoruz” dedi.

Sarıçamlıların samimi desteğiyle seçimi alabilecek bir güce sahip olduklarını dile getiren Cumali Yakan, şöyle konuştu:

“Her anlamda bakir konumdaki güzel ilçemizi modern bir görüntüye kavuşturmak için yola çıktık. Sarıçam’ı cazibe merkezi yapacağımız gibi Sarıçamlı hemşerilerimizin de refah düzeyinin artmasına olanak sağlayacağız. Ekibimize, il ve ilçe örgütümüze, partililerimize ve Sarıçam halkımıza güveniyoruz. Sarıçam’da belediyeciliğin çağdaş normlarda, insan haklarına saygı çerçevesinde nasıl gerçekleşmesi gerektiğini tüm kesimlere anlatacağız.  Vatandaşımızın hak ve özgürlüklerine büyük önem vereceğiz.

Kentlerimizin ve toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden, sorumluluk sahibi herkesin ortak doğrultusunda güç birliği yapmasıyla kalkınacağına, gelişeceğine inanıyorum. Bu inancımdan dolayı, Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkan yardımcılığı ve Akdeniz Yörük Türkmenler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği gibi Sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldım. Başarıyı kendime ilke kabul etmek, planlı üretimi sağlamak, ülkeme milletime dürüst ve doğru hizmet vermek en büyük idealimdir”

cumali_yakan_saricam_chp