Seçime 41 Gün Kala Temel Attılar - Adana UlusAdana Ulus

9 Mart 2021 - 08:02

Seçime 41 Gün Kala Temel Attılar

Son Güncelleme :

17 Şubat 2014 - 23:41

temel2bakan_adanaOrman ve Su İşleri BakanVeysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik ve Vali Hüseyin Avni Coş, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Adana genelinde yapılacak, 10 tesisten oluşan ve 130 milyon liraya mal olacak sulama, gölet ve taşkın korumayla ilgili İmamoğlu İlçesi’nde düzenlenen temel atma törenine katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise, 2002’den bu yana yürüdükleri yolun ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu en çok alanda toplanan kalabalığın bildiğini söyledi. 10 yılda Türkiye’de yeni doğal kaynaklar bulunmadığını, 10 yıl önceki kaynaklar ne ise bugün de aynı olduğuna işaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, “Ama bir şey değişti. 10 yıl önce halkın sesine kulak vermeyenler Türkiye’yi yönetiyordu. 11 yıldır ise halk ne derse o olur diyenler Türkiye’yi yönetiyor. Memleketin en büyük zenginliği o milletin kendisidir. Eğer siz milletin gücüne inanırsanız, kudretine inanırsanız bu, her türlü petrol gelirinden, dış destekten ve her türlü ticaretten daha büyük zenginlik kaynağıdır. 11 yıl önce iktidara gelene kadar size kulak verenler, iktidara geldikten sonra kulaklarını kapattılar. Fakat biz 11 yıl boyunca bu ülkede ‘millet ne derse o olur, onun dışında kimsenin sözü geçerli değildir’ dedik. Bakanlar, Milletvekilleri ve yöneticiler işin sadece vitriniyiz. Bu ülkede ne varsa sizindir. İmamoğlu’na ne getirilmiş ise sizin sayenizde getirilmiştir. Bu ülkedeki zenginlik sizin ve çocuklarınızın zenginliğidir” dedi.

temel_2bakanOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da, Adana’ya geçen yıl geldiğinde 29 hizmet müjdesi verdiğini anımsatarak, “Barajlar, göletler, sulama tesisleri ve orman yatırımları gibi hizmetler yapılıyor. Bu sefer de 29 müjdeye ilave olarak 28 müjdeyle buraya  geldik. Bunların toplam maliyeti 675 milyon lira. Bu, Adana ve İmamoğlu’na hayırlı olsun, bereket getirsin inşallah. Bin günde bin gölet projemiz vardı. Biz böyle çalışıyoruz. Bugün de bunların bazılarının temelini atacağız” dedi.

Adana’nın mümbit topraklarının tamamının sulanmasını sağlayacaklarını dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, “Bu tesisler, tarımsal verimin artmasına ve istihdama katkı sağlayacak. Türkiye’de çok güzel hizmetlere imza atılıyor. Adeta destan yazılıyor. 11 yıl önceki Türkiye’nin halini düşünün. Bir de şimdiki halini düşünün. Nereden nereye geldi. Paralar hep faiz lobisine gidiyordu. Allah’a şükür biz paramıza, pasaportumuza ve devletimize itibar kazandırdık. Biz büyük bir milletiz ve şanlı bir tarihimiz var. İnşallah 2023 yılında Türkiye’yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıyacağız. Büyük hedefleri olmayan milletler tarih sahnesinden silinmeye mahkumdur. İkinci büyük hedefimiz ise 2053. Yani İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümünü 2053 yılında kutlayacağız. İnşallah geleceğimizin teminatı bu gençler 2053 yılında şanlı bayrağımızı daha da yükseklere dikecek” dedi.vali_celik_eroglu