Seçimlerde Destan Yazacağız - Adana UlusAdana Ulus

8 Mart 2021 - 18:08

Seçimlerde Destan Yazacağız

Son Güncelleme :

19 Şubat 2014 - 11:36

zey_dan_karalarCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar mitinge dönüşen Tellidere Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışında Tellidere Mahallesi sakinlerine çok amaçlı bir kültür merkezi sözü verdi.

“ 30 Mart’ta yerelde ardından ise genelde halkın iktidarını kuracağız”  diyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, seçim bürosu açılışındaki konuşmasında Adana’nın başta ekonomi olmak üzere birçok alanda gerilediğine dikkat çekti.  Zeydan Karalar, bir dönem Türkiye’nin her alanda lokomotifi olan Adana’nın bu durumu hak etmediğini söyledi. Karalar, “Adana çok sevdiğimiz ve yaşamak istediğimiz bir kent. Ama Adana’yı kötü duruma getirdiler. Başta ekonomi olmak üzere her şey kötü gidiyor. İşsizlik almış başını gitmiş.  Türkiye’nin birçok ilinden insanlar buraya iş bulmaya, aş bulmaya gelirdi. Adana herkese iş verirdi, aş verirdi. Ancak gelinen noktada Adana işsizlikte birinci sırada. Gayri safi milli hasılada kişi başı milli geliri bir dönem İstanbul’dan sonra 2’nci sırada olan Adana bugün geldiği noktayı hak etmiyor. İşsizlik artı, fukaralık arttı. Esnaf, çiftçi zor durumda… Bin bir zorlukla, güçlükle üretilen zeytinizi, biberlerinizi satarken ne zorluklar çektiğinizi görüyoruz. Bizler sorunları biliyoruz, bizler çözüm yollarınızı biliyoruz. Bizler göreve gelince sorunlarınızı çözeceğiz. Belediyeler insanların yaşamını doğumdan ölüme kadar kolaylaştırmakla mükellef müesseslerdir. Bizler sizlerin yaşamlarını kolaylaştıracağız.” İfadelerini kullandı.

Tellidere sakinlerinin sorunlarını ve isteklerini de dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, bölge halkına çok amaçlı kullanılabilecek bir kültür merkezi sözü verdi. Karalar yaptığı açıklamada, “Mahalle halkıyla yani, sizlerle konuştuk. Önemli bir sorun olarak düğünlerinizi yapabileceğiniz kapalı bir alan istediniz. Aslında biz sizlere burada şunun sözünü vermek istiyoruz. Biz buraya çok amaçlı kullanabileceğiniz bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz.  Buda burada yaşayan insanlar müjdemiz olsun” şeklinde konuştu.

TELLİDERE TERCİHİNİ CHP’DEN YANA KULLANACAK

Her insanın seçimlerde farklı siyasi partilere oy verebileceğinin altını çizsen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, hizmet noktasında çalışmayan, halktan uzak olan yöneticilerin değişmesi gerektiğini söyledi. Bu değişimin yerinin de demokrasilerde sandık olduğunu belirten Karalar” Her insanın bir siyasi görüşü vardır. Daha önceki seçimlerde farklı farklı siyasi partilere oy vermiş olabiliriz. Farklı düşüncelerimiz olmuş olabilir ancak hizmet alamıyorsak ortak hareket edilmesi lazım. Eğer bir yöneticiyi veya belediye başkanının hizmet etmediğini düşünüyorsak değiştirmemiz lazım. Bu değişim işleminin yeri de demokrasilerde sandıktır. Sandığa gideceğiz ve belediye başkanını değiştireceğiz. Ben inanıyorum ki Tellidereliler tercihini Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanacak.” dedi.