Hotivi

Sedat Doğan Parti denetiminde Önseçim istedi - Adana UlusAdana Ulus

31 Temmuz 2021 - 01:33

Sedat Doğan Parti denetiminde Önseçim istedi

Son Güncelleme :

03 Eylül 2013 - 12:04

Adana(Ulus)–sedat_doganCHP’den Çukurova Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi Sedat Doğan, “Parti denetiminde Önseçim yapılacağı düşüncesiyle aday adayı oldum” dedi.

Aday Adaylığı başvurusunu CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer’e teslim eden Adana eski Milletvekili ve ÇUKOBİRLİK eski Genel Müdürü Sedat Doğan, “Parti denetiminde yapılacak önseçimin partimize, adayımıza ve demokrasimize katkı koyacağına inanıyorum. Bu inançla Çukurova’dan Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurumu yaptım” dedi.

Sedat Doğan,  tüm aday adaylarını parti denetiminde önseçim yapılması önerisine destek olmaya çağırarak, “Çukurova İlçemizde Belediye Başkanlığına, meclis üyeliğine aday adayı olan tüm arkadaşlarımı parti denetiminde yapılacak önseçime destek olmaya davet ediyorum. Parti içi önseçimin demokrasinin ana unsuru olduğuna inanıyorum. Bunun bu dönem hayata geçirileceğine inancım tamdır. Genel Merkezimizin de Adana’da, Çukurova İlçemizde parti denetiminde önseçim yapılması kararı alacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer de Sedat Doğan’a başarılar diledi. Biçer, Sedat Doğan ile 43 yıldır arkadaş olduklarını ifade etti. Haşmet Biçer, CHP’nin 31 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde büyük başarı elde etmesi için yoğun çaba gösterdiklerini, seçime yönelik hazırlıkları da tüm hızıyla sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

SEDAT DOĞAN KİMDİR?

1950 yılında Doğanşehir’de doğdu. 1968-1969 öğrenim yılında Adana Erkek Lisesi’nden, 1975 yılında Adana Mühendislik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Uzun süre İnşaat Mühendisi-Müteahhit olarak çalıştı. Evli ve 3 çocuk babası.

1978-84 döneminde İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı

CHP Adana İl Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Üyeliği

1977-80 yıllarında CHP Adana Belediye Meclis Üyeliği

18. Dönem SHP Adana Milletvekilliği

1988-1992 yıllarında SHP Parti Meclisi Üyeliği- Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği- Genel Sekreter Yardımcılığı

1992-1993 yıllarında ÇUKOBİRLİK Genel Müdürlüğü

1995 yılında CHP Adana İl Başkanlığı

1998 CHP Kurultay Adana Delegeliği

2 Dönem Halkevleri Merkez Yöneticiliği

 

 

takipçi satın al