Şehir Plancılarına Kadın Başkan - Adana UlusAdana Ulus

5 Mart 2021 - 23:05

Şehir Plancılarına Kadın Başkan

Son Güncelleme :

21 Şubat 2014 - 11:32

Adana(Ulus)–sehirplancilar_gulcanŞehir Plancıları Odası Adana Şubesi Başkanlığına Gülcan Ulutürk getirildi.

Genel kurul sonrası toplanan yeni yönetim kurulu görev dağılımında 2. Başkanlığa Cüneyt K. Erginkaya, Yazmanlığa Yakup Tatlı Saymanlığa Baykal Bayır, Yönetim kurulu üyeliklerine ise

O. Koray Tetik, Kaan Bozdoğan ve Berna Umut Özbek’in getirilmesi kararlaştırıldı.

Başkan Gülcan Ulutürk, Şehir Plancıları Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Adına yaptığı açıklamada, “Şehir Planlama disiplini diğer meslekler arasında koordinasyon kurarak, geleceğimizi şekillendirir. “ dedi.

Kendilerini bu göreve getiren tüm meslektaşlarına teşekkür eden Gülcan Ulutürk, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu destekler bizlere önceden olduğu gibi bundan sonra da mesleğimiz adına ayırımsız ve özverili çabalar göstermeye devam etmemizin en doğru ve gerekli hizmet biçimi olduğunu işaret etmektedir. Yönetim kurulumuz, bu çabaları gösterirken diğer meslek odaları ve İl Koordinasyon Kurulu ile dayanışma içerisinde olmaya özen gösterecektir.

Hepimiz yaşadığımız kentler ile ilgili değişik görüşler ileri sürebiliriz. Ancak bu görüşlerin yasal çerçeveye ve bilimsel doğrulara dayanarak değer kazanması, sadece ilgili meslek gruplarının sorumluluğundadır. Şehirlerimizde yaşadığımız sorunların çözüm önerilerini içeren planların hazırlanması ise biz şehir plancılarının ilgi alanı içerisindedir. Bu projelerin uygulanması ise belediyelerimizin yetkisindedir. Bu bağlamda kent ve planlama sorunları ile çözüm önerileri konusunda, Şehir Plancıları Odası Genel Merkezinin çizdiği çerçeve ve şehircilik ilke ve standartları doğrultusunda, her zaman görüş ve öneriler sunacağız.

Bilinmelidir ki, biz Şehir Plancıları çalışmalarımızda Harita, Ziraat, Jeoloji, İnşaat gibi bazı mühendislik dallarının mesleki sonuçlarını kullanarak üretmeye devam ederken, kendi meslek alanımızın sınırlarını da gözetmeyi ihmal etmeyeceğiz.”