rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

SES’TEN SÜRGÜN GİBİ GÖREVLENDİRMEYE TEPKİ - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 15:54

SES’TEN SÜRGÜN GİBİ GÖREVLENDİRMEYE TEPKİ

SES’TEN SÜRGÜN GİBİ GÖREVLENDİRMEYE TEPKİ
Son Güncelleme :

25 Mart 2018 - 22:54

Tabip Odası Başkanı Adana Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Ali İhsan Ökten geçici görevle Hatay’ın Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne görevlendirilmesini kamuoyu www.adanaulus.com’dan öğrendi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’in başka bir il’e geçici görevle gönderilmesine tepki gösterdi
Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölüm Şefi Ali İhsan Ökten’e bu hastanede daha çok ihtiyaç olduğunu savunan Yüksel, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde 8 uzman doktor, 8 asistan doktor var. Asistan eğitimi aksıyor, hastalar da tedavi olmayı bekliyor. Ökten’in geçici görevle de olsa başka bir yere gönderilmesi yanlıştır. Burada yatan asıl neden Ökten’in şef ve öğretim üyesi olması mıdır? Ya da Adana Tabip Odası Başkanı ve SES üyesi olmasından mı kaynaklanmaktadır? Yeni açılan Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Beyin Cerrahi Uzmanı, doçent veya profesör var mıdır? Elbette Kırıkhan’da da doktor olmalıdır ancak öncelik kesinlikle Ali İhsan Ökten’in söz konusu hastaneye gitmesi değildir. Çünkü Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Ökten’e daha çok ihtiyaç vardır.”
DURSUN YAŞAR ULUTAŞ ÇAĞRISI
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın bu yılki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerine Adana Tabip Odası’nın davet edilmediğini savunan Yüksel, 14 Mart’ta Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün de Atatürk Parkı’nda herhangi bir tören yapmadığını, Atatürk anıtına çelenk sunmadığını ileri sürdü. Yüksel, öte yandan görevinden uzaklaştırılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dursun Yaşar Ulutaş’ın da neden göreve başlatılmadığını sorguladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.