Hotivi

Seyhan Belediyesi 3 Fidanı Unutmadı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:59

Seyhan Belediyesi 3 Fidanı Unutmadı

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2015 - 10:19

seyhan_3fidan (1)68 kuşağının gençlik liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 43’üncü yıldönümünde Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik ile anıldı.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 43’üncü yıldönümünde Adana’nın Seyhan Belediyesi’nce anıldı. Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine katılımın yoğunluğu dikkat çekti. Etkinliğe Adanalılar yoğun ilgi gösterince salon gelen konukları sığmadı. Bunun üzerine salona ek sandalye konarak misafirlerin anma programını izlemesi sağlandı. Bu arada etkinliğe Seyhan Belediyesi Başkan Vekili Ertan Karaoğlu, Başkan Yardımcıları Kadir Özdemir ve Türkan Eşli birlikte CHP Adana milletvekili adayları ve CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan katıldı.seyhan_3fidan (2)

ERDAL GÜNEY KONSERİ

68 kuşağının gençlik liderlerinden olan ve yargılandıkları sıkıyönetim mahkemesince çarptırıldıkları idam cezası 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi’nde infaz edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için düzenlenen etkinlikte sinevizyon sunumu ile birlikte Pir Sultan Abdal Derneği Korosu ve Erdal Güney konseri gerçekleştirildi.seyhan_3fidan (3)

takipçi satın al