Hotivi

Seyhan Meclisinde Olağanüstü Karar! - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 01:16

Seyhan Meclisinde Olağanüstü Karar!

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2015 - 20:01

Seyhan Belediye Meclisi bugün tek maddelik gündemle olağanüstü toplanıp arsa sahibi DOP Payı taahhüdünü yerine getirmediği için 44 dönümlük Tekel arsasını AVM’ye dönüştüren imar değişikliğini iptal etti..

Zeydan Karalar Başkanlığında toplanan meclis imar değişikliğini iptal kararını oybirliğiyle aldı..

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Tekel arsası sahibi Kazım Köseoğlu DOP ile ilgili taahhüdünü yerine getiremediği gerekçesiyle imar değişikliğinin iptali yönüne gidileceğini önceden belirtmişti.. Bilindiği gibi, arsa sahibi Tekel arsasından yüzlerce metre uzaklıktaki Emek futbol sahasını DOP (Düzenleme Ortaklık Payı) olarak göstermiş, Adana Haber Gazetesi’nin üzerine gittiği bu kanunsuz uygulama kamuoyunda tepkilere yol açmıştı..

KAZIM KÖSEOĞLU, BİR SABANCI BİREYİ..

Tekel arsasının sahibi Kazım Köseoğlu’nun yönetici ortağı olduğu ESAS GAYRIMENKUL, ESAS HOLDİNG’in bir parçası.. Esas Holding’de en büyük pay Pegasus Havayolları’nın ve PEGASUS denince akla Ali Sabancı geliyor.. Sonuçta Kazım Köseoğlu da Sabancı ailesinin bir parçası.. MARSA’nın eski genel müdürlerinden Aziz Köseoğlu ile Şevket Sabancı’nın kızı Sıdıka Sabancı’nın çocukları..

Esas Holding’in bünyesindeki Esas Gayrimenkul, ofis ve AVM yatırımlarına hız vermiş durumda.. Şirket, Bolu, Kocaeli ve Çanakkale’de inşa ettiği üç AVM’yi 2015’te açacak.. Yurtdışında 200 milyon Euro’luk yatırım yapan şirket, 100 milyon Euro’luk daha yatırım yapmayı planlıyor.(Kaynak: ozelhaber01.com)

takipçi satın al