Seyhan Nehri Temizleniyor - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 23:00

Seyhan Nehri Temizleniyor

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2013 - 13:38

Kenti ikiye bölen Seyhan Nehri, Büyükşehir Belediyesinin özel ekipleri  tarafından temizlenmeye başlandı.

seyhannehriSeyhan Nehri’ne el atan Büyükşehir Belediyesi, her gün sabah saatlerinden başlayarak akşam saatlerine kadar nehri temizleme işlemini sürdürüyor. Üzerindeki bıçaklı palet sistemiyle yosunları kesip toplayan temizlik teknesi, su yüzeyindeki katı atıkların da temizlenmesini sağlıyor.

Özel temizlik aracı sadece yosunları değil, nehre gelişigüzel atılan poşet, pet şişe ve benzeri atıkları da topluyor ve Seyhan Nehri’ni kötü görüntüden kurtarıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Seyhan Nehri’ndeki temizlik çalışmalarını takdirle karşılayan vatandaşlar, aynı duyarlılığın ilçe belediyeleri tarafından da gösterilmesini beklediklerini ifade ediyor. Vatandaşlar, “Belki ilçe belediyeleri araç alıp nehri temizleyemez ama nehrin kirlenmesinin önlenmesi konusunda çaba harcayabilirler” şeklinde görüş belirtiyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Seyhan Nehri’nin Adana’nın gözbebeği olduğunu belirterek, “Seyhan Nehri Adana için çok önemli. Bu nedenle nehrin temizliği konusunda hepimize görevler düşüyor. Vatandaşlarımız temizlik konusunda daha duyarlı olsunlar. Çünkü Seyhan Nehri hepimizin bir değeri” dedi.

 

takipçi satın al