Hotivi

Seyhan’a 2 park ve spor tesisi - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 17:58

Seyhan’a 2 park ve spor tesisi

Son Güncelleme :

25 Temmuz 2013 - 0:04

Adana(Ulus)–pinartesisSeyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Pınar Mahallesi’ne biri 5 bin 37 diğeri 2 bin 169 metrekare alan üzerine iki park ve spor tesisi inşa edildiğini açıkladı.

Seyhan Belediyesi’nin Adana Valiliği’nin koordinasyonunda gerçekleştirdiği ve Kalkınma Bakanlığı’na bağlı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen proje kapsamında ilçenin nüfus açısından en yoğun bölgelerinden Pınar Mahallesi’ne iki adet ‘Nitelikli Spor Tesisi’ inşa edildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Azim Öztürk, göreve başladığı ilk günden bu yana temel belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde yaparken, ‘önce insan’ anlayışından hareketle ‘sosyal projeleri’ hayata geçirmeye ağırlık verdiklerini belirtti. Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Pınar Mahallesi’ne inşa edilen iki adet nitelikli spor tesisleri’nin özelliklerini şöyle sıraladı;

DEVASA PARK

Pınar Mahallesi sınırları içinde inşa edilecek parklardan birisi toplamda 5 bin 37 metrekare alan üzerine kurulacak. Park bünyesinde bir basketbol sahası, bir adet tenis ve voleybol sahası şeklinde kullanıma uygun saha, bir adet sentetik çim halı saha, dış mekân fitness spor alanı, 2 pergole, 1 çeşme ve 12 adet bank bulunacak. Park düzenlemesi kapsamında 240 metrelik bir yürüyüş parkuru da bulunacak. Bu park bünyesinde inşa edilecek kapalı alanda soyunma odaları, tuvalet ve çok amaçlı bir toplantı salonu bulunacak.

 

PINAR’A 2 PARK

Pınar Mahallesi’ne inşa edilecek ikinci park 2 bin 169 metrekare alan üzerine kurulacak. Park bünyesinde bir adet basketbol ve bir adet de halı saha yer alacak.

Her iki park inşaatının tamamlanmasının ardından basketbol, voleybol, tenis ve futbol kursları açılarak projenin hedef kitlesine yönelik etkinlikler gerçekleştirileceği açıklandı. Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, göreve seçildiği ilk günden başlayarak hizmet anlayışını ortaya koyarken, “İnsan merkezli ve adalet eksenli hizmetler üreteceğimize söz vermiştik. İşte bu sözümüzü ilk günden bu yana tutmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

takipçi satın al