Seyhan’da ‘Engelsiz Park’ hizmette - Adana UlusAdana Ulus

8 Mart 2021 - 19:03

Seyhan’da ‘Engelsiz Park’ hizmette

Son Güncelleme :

02 Mart 2014 - 11:08

seyhan_engelsiz_parki3. kez  Belediye Başkanlığına aday olan Başkan Azim Öztürk, Seyhan’da yine bir ilke imza attı. Öztürk, Mavi Bulvar üzerinde 12 bin metrekare alan üzerinde bedensel engelliler için özel ünite ve tesislerin bulunduğu ‘Engelsiz Park’ı tamamlayarak halkın hizmetine sundu.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, toplumda ‘herkesin potansiyel bir engelli adayı’ olduğu gerçeğinden hareketle bedensel ve zihinsel engellilerin her imkânından yararlanabileceği şekilde özel olarak dizayn edilmiş tesisin seneler boyunca tüm Adana’ya hizmet edeceğini açıkladı.

Mavi Bulvar güzergahı boyunca toplamda 12 bin metrekare alan üzerinde bulunan ‘Seyhan Engelsiz Park’ içeriğindeki farklı fonksiyonlara sahip ünitelerle çok zengin bir kompleks haline geldi. Park içerisinde ağırlıklı olarak bedensel ve zihinsel engellilerin yararlanacağı şekilde dizayn edilmiş özel basketbol sahası, oyun grupları, görme engelliler için yürüyüş parkuru ve akülü özürlü aracı şarj istasyonları bulunuyor.

Seyhan Belediyesi Engelsiz Park’ta ayrıca yine her yaştan insanın ihtiyacını karşılayacak şekilde dış mekan spor aletleri, çocuk oyun grupları, çok sayıda ahşap oturma ünitesi, kamelya ve pergole eşliğinde zengin bir peyzaj düzenlemesi tamamlandı. Seyhan Belediye Başkanı Öztürk, mahalle gezileri kapsamında kısa bir süre ziyaret ettiği parkta vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.

seyhan_engelsiz_parkSeyhan Belediyesi Engelsiz Park’tan yararlanan binlerce vatandaş, Mavi Bulvar boyunca uzanan bu tesisin şehrin güzelleşmesi ve kendi yaşam konforlarını zenginleştirmesi bakımından oldukça faydalı olduğunu belirterek, Başkan Öztürk’e teşekkür etti. Başkan Azim Öztürk, “Hizmet dönemlerimiz boyunca halkımızın arzu ve istekleri doğrultusunda onların talep ettiği çalışmaları gerçekleştirdik. Yeni hizmet dönemimizde de aynı şekilde Seyhan’da yaşayan kardeşlerimizin isteklerini mümkün olan en kısa sürede yerine getireceğiz” diye konuştu.