Seyhan’da riskli binalar yıkılıyor - Adana UlusAdana Ulus

8 Mart 2021 - 14:48

Seyhan’da riskli binalar yıkılıyor

Son Güncelleme :

27 Şubat 2014 - 10:42

seyhan_yikim (2)Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, şehir merkezinde de ‘kentsel dönüşüm’ startını verdi. Kurtuluş Mahallesi sınırlarında bulunan Şinasi Efendi Caddesindeki üç katlı riskli ve yıpranmış bina tamamen yıkıldı.

Seyhan merkez mahallelerinde bulunan ve deprem yönetmeliği öncesinde inşa edilen ve günümüz şartlarında riskli kabul edilen binaların yıkım işlemlerine ara verilmeksizin devam edeceğini açıklayan Seyhan Belediye Başkanı r. Azim Öztürk, “Projeli ve depreme dayanıklı binalarda oturmak herkesin en doğal hakkıdır. Bu anlamda Seyhanlıların çevre düzenlemesi bulunan, yeşil alana ve sosyal donatılarla bezeli evlerde oturmalarını sağlamak için gece gündüz aralıksız çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Öztürk, Kurtuluş Mahallesi Şinasi Efendi Sokak üzerindeki eski ve riskli binanın yıkımına bizzat eşlik etti. Başkan Prof. Dr. Öztürk’le sohbet eden çevre sakinleri, yapılan çalışmadan dolayı kendisini teşekkür etti. Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, şehir merkezinde bizzat özel girişimciler eliyle gerçekleştirilen bu tip kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarına geçmişte olduğu gibi bugün ve yeni dönemde de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.seyhan_yikim (3) seyhan_yikim