Seyhan'da sporun her dalı var - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:37

Seyhan’da sporun her dalı var

Seyhan’da sporun her dalı var
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2015 - 11:04

seyhan_voleybol (4)Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yaz Spor Okulları kapsamında voleybol takımlarına malzeme dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Hiç merak etmeyin bu Zeydan abiniz, her nerede ne ihtiyaç varsa oradadır. Seyhan Belediyesi 31 Mart 2014’den sonra nerede ne çare varsa oradadır” dedi.

Daha önce katıldığı bir açılış töreninde vatandaşlara hitaben; “Siz istediniz Zeydan gardaşınız yaptı” diyen Başkan Karalar bu kez sporcu gençlerle buluştu. Seyhan Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları kapsamında 10 bini aşkın sporcuya spor malzemesi dağıtımı törenleri mahallelerde devam ediyor.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Akkapı Mahallesi’nde bulunan Spor Salonu’nda bölge voleybol takımlarına malzeme dağıtımı yaptı. Törende yeni malzemelerine kavuşan sporculara hitaben konuşan Başkan Karalar şunları söyledi; “Bir süredir peş peşe spor kulüplerimize yeni malzemeler dağıtıyoruz. Spora, sporcuya destek olduğumuzdan dolayı mutluluğumuzu da ifade etmek istiyorum. Geçen sene 3 bin gence malzeme dağıttık ama bu sene 10 binin üstünde sporcuya gencimize malzeme dağıtıyoruz.”seyhan_voleybol (3)

SPORUN VE SPORCUNUN DOSTU SEYHAN BELEDİYESİ

Spora çok önem verdiklerini ve bu anlamda sporculara gerek tesis gerekse malzeme konusunda destek olduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Karalar, bu yardımların gerekçelerini üç madde halinde sıraladı. İşte üç maddede Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın spor altyapısı ve yeni sporcuların yetişmesi noktasında gerçekleştirdiği yardımların gerekçeleri;

“Birincisi okul bitti yaz tatili başladı. Biz çocukken evlerimiz bahçelikti oyun oynamak sorun değildi. Trafik yoktu. Benim annem babam ‘aman çocuğumuz sokağa çıktı araba tepeledi mi?’ diye düşünmezlerdi. Çünkü sokaklarımızda çok araba da yoktu. Günümüzde oyun alanı yok, spor sahası yok. Çocuklarımızın gençlerimizin oyun oynayabileceği, spor yapabileceği yerler gerekiyor. İşte ihtiyaç duyulan o yerler buralar. Annelerimizin gönlü rahat sizleri güven içerisinde spor yapmanızı sağlamaya çalışıyoruz.seyhan_voleybol (2)

İkincisi spor sağlıktır. Spor barıştır. Spor kardeşliktir. ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ öyle değil mi? Kim söylemiş bu sözü? Mustafa Kemal Atatürk. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Ama bir şey daha söylüyor, ‘Ben sporcunun; zeki, çevik ve aynı zamanda da ahlaklısını severim’ diyor öyle değil mi? O halde size düşen görev sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirip Yüce Mustafa Kemal Atatürk’e layık birer gençler olmalıyız.

Üçüncüsü ve en önemlisi, bir uyuşturucu belası var bizim başımızda. Gençlerimiz boş kaldıklarında işsizlik, açlık, buhran, bunalıma düşüyorlar kötü alışkanlıkları kullanıma gidiyorlar. Bunlardan bir tanesi uyuşturucu. Spor da uyuşturucunun panzehirlerinden bir tanesidir.”seyhan_voleybol (1)

“TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK”

Törende, “Biz bu işleri bilerek ve bilinçli yapıyoruz. Biz spora destek olarak, sporcuya destek olarak bütün bu kötülüklerden hem ayrı tutmaya çalışıyoruz gençlerimizi, hem güzelliklerle tanışmasına sebep oluyoruz” diye konuşan Başkan Karalar Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan portatif yüzme havuzu projesi hakkında da bilgi verdi.

“Bu sene yeni bir uygulamamız var biliyorsunuz. Başkanlık görevine talip olduğumuzda siz gençlerimizin pis sulama kanallarda hem sağlıksız bir ortamda yüzdüğünü hem de can güvenliği olmadığı için boğulma vakalarının sıkça görüldüğünü dile getirmiştik. Bu sene bu tip istenmeyen olayların çözümü adına yeni bir proje geliştirdik. Sizler için portatif havuzlar getirdik. Portatif havuzlar 20 metre boyunda, nizami havuzlar. Gençlerimiz hem o nizami havuzlarda yüzecekler, temiz suda yüzecekler artı ölmeyecekler. Bundan da kurtardık analarımızı inşallah. Bu da Seyhan’da ilk. Bu da Türkiye’de ilk.”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar konuşmasının sonunda kendisini merakla dinleyip coşkuyla alkışlayan gençlere şu sözlerle veda etti; “Siz hiç merak etmeyin. Bu Zeydan abiniz, her nerede ne ihtiyaç varsa oradadır. Seyhan Belediyesi 31 Mart 2014’den sonra nerede ne çare varsa oradadır.”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve kendisine eşlik eden belediye bürokratları, malzeme yardımı yapılan voleybol takımıyla mini bir gösteri maçı yaptı. Karşılaşma esnasında Başkan Karalar’ın sahadaki yüksek performansı, siyasette olduğu kadar sporda da ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al