Sezer: Siyasi Basiretsizler - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:19

Sezer: Siyasi Basiretsizler

Son Güncelleme :

01 Ekim 2013 - 22:01

sezer_ceyhanOrman eski bakanı Arif Sezer, eşi Filiz Sezer’in CHP Ceyhan belediye başkanı adayı olmasının öne sürülmesinin belirli siyasi odakların art niyetli seviyesizlik ürünü olduğunu belirterek, “Böyle bir şey söz konusu değildir” dedi.

CHP Adana Büyükşehir belediye başkanlığı aday adayı Arif Sezer, Ceyhan CHP İlçe Başkanlığında düzenlediği, aday adaylarının da katıldığı basın toplantısında eşi Filiz Sezer’in Ceyhan belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili dedikodular hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Arif Sezer, eşi Filiz Sezer’in Ceyhan’da sevilen ve sayılan bir isim olduğunu belirterek, “ Eşim Filiz Sezer hanımın adı Ceyhan belediye başkanlığı için sıklıkla geçmektedir. Bu isteğin iki yönü vardır. Birincisi Ceyhanlıların sevgisi, saygısı ve siyasi teveccühüdür. Buna hiç kimsenin bir diyeceği olmadığı gibi ben Sezer ailesi adına teşekkür ediyorum. Ancak bu madalyonun bir de öbür yüzü vardır. Madalyonun karanlıkta kalan yüzü ise art niyetli siyasi basiretsizlerin ürettikleri sıradan ve adi bir politik taktiktir. “ şeklinde konuştu.

5 Mayıs 2013 tarihinde CHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında CHP Adana Büyükşehir belediye başkanlığı aday adayı olduğunu açıkladığını belirten Arif Sezer “ O günden bu güne kadar hayli yol aldık. Ancak sevgili eşim Filiz Sezer hanımefendinin adı belirli siyasi odaklar tarafından gündeme getirilmektedir. Madalyonun karanlık yüzü budur. Filiz Sezer’in Ceyhan belediye başkanlığına aday olacağını vurgulamak bir anlamda Arif Sezer’in önünü kesmektir. Bunlar bu kadar b.asit ve sıradan hesaplar peşinde koşmaktadırlar. Siyaseti hile ve desise ile yapabileceklerini sananlar, hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Böyle bir sıradanlıkla basiretsizlik ve seviyesizlik örneği sergilemektedirler. Bunların ne olduklarını kim olduklarını Adanalılar çok iyi bilmektedirler.” dedi.

AMAÇ SEZE CHP’Yİ ÇÖKERTMEK

Bu dedikoduların ayyuka çıkmasının asıl nedeninin kendisinden daha çok CHP olduğu vurgulayan  Sezer, “ Bu alçak dedikodu operasyonunun asıl nedeni CHP’yi çökertmektir. Ceyhan belediye başkanlığına talip olan aday adaylarının tamamı kardeşimizdir. Aynı davaya inanan insanlardır. Filiz Sezer’in adının geçirilmesi aday adayları arasında da endişe yaratmakta ve bu yönüyle dedikodu operasyonu asıl hedefine ulaşmış olmaktadır. Bu dedikodular CHP üzerinde oynanan psikolojik savaşın seviyesizlik örneğidir.” dedi.

Sezer, Ceyhan’da düzenlediği basın toplantısının asıl amacının bu olduğunu belirterek “  Aday adaylarımızın morallerini yüksek tutmaları gerekmektedir. Halkımızın ve partimizin tespiti kim olursa olsun Başta ben olmak üzere Sezer ailesi elinden gelen gayreti gösterecek ve Ceyhan’ı AKP’ye bırakmamak için nefer gibi çalışacağımıza söz veriyorum” dedi.

takipçi satın al