“ŞİDDET UYGULAYANLAR TOPLUMDAN DIŞLANMALI”  - Adana UlusAdana Ulus

27 Ekim 2020 - 14:42

“ŞİDDET UYGULAYANLAR TOPLUMDAN DIŞLANMALI” 

“ŞİDDET UYGULAYANLAR TOPLUMDAN DIŞLANMALI” 
Son Güncelleme :

20 Eylül 2020 - 18:48

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ile Yönetim Kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i ziyaret etti. Başkan Kocaispir, “Güçlü bir milletiz, işbirliğiyle pandemiyi yeneriz.” dedi.

Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Suntur, Sayman Dr. Figen Demir Kardeş, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Mehmet Reyhan ile birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i ziyaret ederek Kovid-19 pandemisi hakkında gelişmeleri aktaran Başkan Selahattin Menteş, “Bizler pandemi döneminde yönetime seçildik. Sizinle hem tanışmak hem de işbirliği duygularımızı pekiştirelim istedik. Üzülerek söyleyebilirim ki hastalarından Kovid-19 virüsü kapıp, vefat eden hekim sayımız 40’ı buldu. Yoğun bakımda ve servislerde yatan meslektaşlarımız var. Sayıların artmasından çok endişeliyiz. Bu anlamda Adana çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Şu an Şehir Hastanemizde ayrılan yerler dolu. Başhekimimiz ile görüştük yeni yerler açıyoruz. Hiç kimse bu virüsü tek başına yenemeyeceği gibi pandemiler sadece tedavi ile önlenemez. Çare; toplumsal bilincin artması ve birlikte mücadele ile olur. Sizde sürekli sahadasınız. Bütün gelişmeleri görüyorsunuz. Sizlerin de çok dikkatli olup önlem almalısınız. Pandemi sürecinde belediyelerin üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğini gördük. Birlikte işbirliği ile daha fazla işler yapılabilir. Bu anlamda sizlere teşekkür ederiz.” Dedi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, tüm sağlık camiasına pandemi sürecinde ortaya koydukları  performanstan dolayı Türk toplumu olarak şükranlarını sunduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“ Çok özverili çalışıyorsunuz. Doktorluğun ve sağlık çalışanı olmanın ne kadar kıymetli, ehemmiyetli olduğunu bu süreçte gördük. Toplumun sağlığı adına ciddi inisiyatif aldınız. Türkiye genelinde hastanelerimizin standardının yüksekliğiyle, hekim ve sağlık çalışanlarımızın kalibresinin yüksek olmasından gurur duyduk. Müteşekkiriz. Halk sağlığının çok  önemli olduğunu düşünüyorum. Bizde belediye olarak sizlere ve halkımıza yardımcı olmayı kendimize görev bildik. Bir milyondan fazla maske üreterek ilçemizdeki bütün evlere dağıttık. Hastanelerin dezenfektan işlerini doğru ürünlerle düzenli olarak yaptık. Göreve geldiğim günden beri insanlar arasında hiç bir ayırım yapmaksızın hizmet etmeye çabalıyoruz. Bu süreçte Tabip Odası’yla belediyelerin diğer kamu kurumlarının işbirliği içerisinde olmalarının çok önemli buluyorum. Güçlü bir milletiz, güçlü toplumuz. Ortak değerlerde çabuk birleşiyoruz. Tüm kurumlar Tabip Odası, belediyeler, valilik, üniversiteler hep beraber bu zor zamanlarda bir dayanışma ortaya koyarak bu zorlukların üstesinden gelebiliriz.” Dedi.

Kocaispir, hekim ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti infialle karşıladığını, şiddetin şekli ne olursa olsun şiddet uygulayanların toplumdan dışlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.