Hotivi

Şiddete başvurmadan demokratik hakkınızı kullanın - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 08:27

Şiddete başvurmadan demokratik hakkınızı kullanın

Son Güncelleme :

06 Haziran 2013 - 18:36

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana’daki Taksim Gezi Parkı eylemleri sırasında Kasım Gülek Köprüsü’nde göstericiler tarafından atıldığı iddia edilmesi sonucu yaralanan 12 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol’u tedavi gördüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

validen_geziyaralisiVali Coş, “Alınan ilk ifadesinde, bilgilerden ve diğer bulgulardan bu çocuğun göstericilerden birisi tarafından köprüden aşağıya atıldığı maalesef öğrenildi. Bu olaydan büyük bir üzüntü duyduk” dedi.

ŞİDDETE BAŞVURMADAN

Herkesin dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Vali Coş, “Demokratik hakların şiddete başvurulmadan kullanılması gerekiyor. Şiddet ve vahşet olduğu zaman bunun adı demokratik hak olmaz. Bu yüzden fevkalade duyarlı olmak zorundayız. İşin içine iyi niyetli olmayan şahıslar karışıyor. Nitekim polisin uyarılarına uymayan, taşkınlık yapan, sağa sola saldıran, taş atan bir gurup da gözaltına alındı. Bu grubun birçok adi suçtan da kaydının bulunduğunu öğrendik. Dikkat edilsin. Gösterilere katılan herkes iyi niyetli değil; bazıları da bulanık suda balık avlamaya, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi zedelemeye çalışıyor” dedi.

Düşünceleri şiddete başvurmadan, demokratik usullerle, güvenlik kuvvetlerinin uyarıları dikkate alınarak ve diğer vatandaşlar rahatsız edilmeden yansıtılmasını isteyen Vali Coş, “Adana ve Adanalıya yakışan bu. Yoksa bu tür manzaralar ülkemize zarar verir. Herkesi sağduyulu hareket etmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Vali Coş, Ferdi Şenol ile yakından ilgilenerek sohbet edip, baba Nizamettin Şenol’a da geçmiş olsun dileğinde bulunarak, her türlü sorunuzda Valilik olarak daima yanınızdayız dedi.

takipçi satın al