Sinema Büyük Ustasını Kaybetti - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:07

Sinema Büyük Ustasını Kaybetti

Son Güncelleme :

27 Eylül 2013 - 13:49

tuncel kurtizAdana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 2009 yılında gerçekleştirilen 16. Altın Koza Film Festivali’nde “Türk Sineması’nda Bir Usta Oyuncu ödülü”ne layık görülen Türk Sineması’nın duayen isimlerinden Tuncel Kurtiz’in vefatı üzerine bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Türk Sineması ve Tiyatrosu’nun çok büyük bir değerini ve ustasını kaybettiğini vurgulayan Aldırmaz, Altın Koza ödüllü sanatçının ölümünden derin üzüntü duyduğunu kaydetti. Zihni Aldırmaz başsağlığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“2009 yılında gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediyesi 16. Altın Koza Film Festivali’nde Türk Sinemasında Bir Usta Oyuncu ödülünü alan merhum Tuncel Kurtiz, sanata ve sanatçıya değer veren Adana halkının gönlünde taht kurmuş bir sanatçıydı. Kurtiz’in vefatı sanat dünyası açısından önemli bir kayıp.. Böylesi büyük bir sanatçının yaşamının en verimli döneminde aramızdan ayrılması hepimizi derinden sarstı. Merhum Kurtiz’in yakınlarına, tüm sanat camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum”  dedi.

 

 

takipçi satın al