Hotivi

Sivil Toplum Güçleniyor - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 05:47

Sivil Toplum Güçleniyor

Sivil Toplum Güçleniyor
Son Güncelleme :

26 Haziran 2013 - 9:07

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği kurucu Başkanı Özlem Pekduraner, toplumların ve ülkelerin kalkınmasının dayanışmalar sayesinde mümkün olduğunu belirterek, ortak değerlerde birleşerek ve birlikte hareket ederek toplumsal dayanışmanın sağlanabileceğini vurguladı.

özlem_pekduranerDerneğin 9 Mayıs 2013 tarihinde Adana’da faaliyete başladığını belirten Pekduraner, derneğin misyonunun, ülkenin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısını kalkındırmak, geliştirmek amacıyla; sanayici, meslek, bilim ve işadamlarını bir araya getirerek ülke ve toplum yararına çalışmalarda bulunmak üzere bünyesinde toplamak olduğunu belirtti.

Derneğin amacı ve çalışmaları hakkında da bilgi veren Pekduraner, “Avrupa Birliği fonlarından ve diğer uluslararası mali yardımlardan da yararlanmak suretiyle Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak projeler hazırlamak ve bu amacın gerçekleştirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları ile ortak projeler yürütmek” olduğunu kaydetti.

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği’nin bu noktada ben değil biz kavramını ön plana çıkararak hayata geçtiğini söyleyen Pekduraner; “Biz, kamu yararını gözeterek çalışmalar yapmak, toplumun bu faaliyetlere katılımını sağlamak ve toplumsal farkındalığı yaratmak için kenetlendik. Mevlana’nın ‘Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez’ sözünü benimsedik. Kültürel, ekonomik, sosyal, teknolojik, bilimsel alanlarda yeniliğe, değişikliğe ve gelişmeye evet dedik.  Amaçlarımıza ve hedeflerimize ulaşmak için aynı çatı altında toplandık, biz bilinci ve gönüllülük ilkesi ile yola çıktık” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al