Sözlü: Amacımız makamları değil, gönülleri fethetmek - Adana UlusAdana Ulus

1 Mart 2021 - 00:20

Sözlü: Amacımız makamları değil, gönülleri fethetmek

Son Güncelleme :

22 Şubat 2014 - 23:35

sozlu_hizmet_mhp (1)Milliyetçi Hareket Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözl, “ Biz istiyoruz ki, köylerimiz Avrupa köyleri gibi olsun. İnsanlarımız şehirlerimizin varoşlarında, gettolarında yaşamasın. Vatandaşlarımız doğdukları köylerde insanca yaşam şartlarına sahip olsunlar.” dedi

MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram ile birlikte Yüreğir’in Taşçı, Kayarlı, Şıhmurat, Ağzıbüyük, Sağdıçlı, Danişment, Akdam, Eğriağaç ve Sazaklı köylerinde vatandaşlarla sohbet eden,  Şıhmurat Köyünde vefat eden Zekiye Köymen’in ailesine ve yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Sözlü yol üzerindeki Hüseyin Avni Özşahin ve Dilekpınarı Çiftliklerini de ziyaret etti.

Sözlü,  ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda, Adana’da yeni bir dönemi başlatmak gayesiyle, köy-şehir ayrımı yapmadan “dört tarafı mamur” bir Adana hedefini gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Başta eğitimde fırsat eşitliği olmak üzere köylerin altyapı ve ulaşım sorunlarını çözeceklerini belirten Sözlü  şöyle devam etti:

“Halk odaklı, memleket odaklı hizmet etmek ve milletimize layık olmak için karşınıza geldik. Amacımız makamları fethetmek değil, gönülleri fethetmektir. Biz istiyoruz ki, köylerimiz Avrupa köyleri gibi olsun. İnsanlarımız şehirlerimizin varoşlarında, gettolarında yaşamasın. Vatandaşlarımız doğdukları köylerde insansa yaşam şartlarına sahip olsunlar, yaşadığı köylerinde mutlu olsunlar. Yüce Allah izin verirse inşallah bunu hep birlikte başaracağız”

sozlu_hizmet_mhp (2)