Sözlü Şapkaya da adını Yazdırdı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 06:17

Sözlü Şapkaya da adını Yazdırdı

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 20:02

mhp_kurultay_ankaraMHP’nin Ankara’daki 11. Olağan Büyük Kurultayında Adana İl Başkanlığı kente özgü yiyecek-içeceklerin sunulduğu “ikram çadırı” kurdu. İl Başkanı Yusuf Baş’ın da Sözlü şapkası takması dikkatlerden kaçmadı.

MHP Adana İl Başkanlığı, Ankara Arena Spor Salonunda yapılan kurultay öncesi alana dev bir çadır kurdu.  İçeride salonu hıncahınç dolduran, bir o kadar insanın dışarıda kaldığı Kurultayda il teşkilatının çadırı, soğuktan üşüyenlere sıcak bir yuva olmanın yanında aynı zamanda Adana ile özdeşleşen yiyecek ve içecek ikramına da ev sahipliği yaptı. Halka tatlı, şalgam, cezerye, hurma, çorba, çay ve su gibi ikramlar, sadece Adanalıların değil diğer illerden gelen partililerin de severek tükettiği ürünler oldu.mhp_yusuf_bas

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Gerek düzenlendiği tarih, gerekse muhtevası ve gerekse verilen mesajlar bakımından tarihi öneme sahip Büyük Kurultayımızda bizler de, Adanalılar olarak hemşehrimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yanında yürüme mutluluğunu yaşadık. Büyük kucaklaşmanın yaşandığı Kurultayda, kentimize has yiyecek-içecek kültürümüzü de Ankara’ya taşıyarak adeta ‘Bize her yer Adana’ mesajı verdik.” dedi.

takipçi satın al