Tarım Arazileri İmara Açılmamalı - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 01:46

Tarım Arazileri İmara Açılmamalı

Son Güncelleme :

03 Ekim 2013 - 17:22

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Çiğşar, Cennet Çelik, Zeynep Karcı ile TMMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ramazan Tümen Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.
tborsa_kimyaAdana, Mersin, Tarsus, Antakya, İskenderun, Osmaniye, Maraş, Gaziantep ve Kilis gibi il ve ilçeleri temsil ettiğini belirten Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik,” Bu yıl bölgemizde pamuk verimleri iyi, buğday iyi, mısır iyi karpuz ve kavunda iyi. Dünyada 6-7 milyar nüfusun 2 milyarı açlık sınırı içerisinde Çok şükür bizim ülkemizde böyle bir sıkıntı yok. Adana’da tarım çok stratejik önem arz ediyor. Yerel yöneticilerden ricamız tarım arazilerini imara açmasınlar. Valimiz, oda başkanları bu konuya gerekli hassasiyeti hep birlikte göstererek verimli alan bir karış da olsa bunu korumak zorundayız. Ülke nüfusu her geçen gün artıyor. Hep birlikte bunlara önem verirsek doğru iş yapmış olacağız diye düşünüyorum. Ayrıca Laboratuarlarınızda Kimya Mühendisi istihdam ettirirseniz çok mutlu olacağız” şeklinde konuştu.

BRANŞLARIMIZIN ENERJİSİNİ BİRLEŞTİRMELİYİZ

Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, “Kimya hayatın kendisidir. Yediğimiz, içtiğimiz, nefes aldığımız gibi hayatın her alanında kimya vardır.” dedi.

Sizler çok önemsediğimiz bir meslek grubusunuz. Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası olarak uyumlu çalışma içerisinde hizmet vermekteyiz. Bizler mensubu olduğumuz sivil toplum örgütlerine ve yaşadığımız şehrimizin kalkınmasına fayda sağlayacak her türlü işbirliğine hazırız. Branşlarımızla ilgili enerjilerimizi birleştirip yeni bir sinerji oluşturup, yolumuza devam edebiliriz” dedi.

Kendisinin Toprak Koruma Kurul Üyesi olduğunu belirten Çalışkan, Toprak Koruma Kurulunun vazifesi adı üstünde ‘tarım alanlarını korumak’ olduğunu, tarım arazilerinin imara açılmasına kesinlikle izin verilmediğini sözlerine ekledi.Ziyaretin ardından ATB Başkanı Muammer Çalışkan ATB’nin kuruluşunun 100. yılı anısına hazırlatılan “Çukurova’da Tarımın Tarihi” kitabını KMO Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik’e verdi.

takipçi satın al