Tece Orman’da Yeniden Başkan - Adana UlusAdana Ulus

3 Mart 2021 - 18:20

Tece Orman’da Yeniden Başkan

Son Güncelleme :

17 Şubat 2014 - 23:51

TMMOB Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şube Başkanlığına yeniden Selami Tece seçildi.

Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi Başkanlığına yeniden seçilen Selami Tece, sendikalar, Sivil toplum ve Meslek Örgütlerinin Çağdaş Demokrasilerin önemli unsurlarından olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“ Maalesef ülkemizde kendilerini siyasi iradenin temsilcileri olarak gören üst düzey yöneticiler;  Demokrasinin olmazsa olmazı olan bu örgütler üzerinde belirleyici olmaya çalışmaktadır. Bu arzularının nedeni makamlarda kalıcı olma adına, üstlerine şirin gözükme gayretidir. Oysaki makamlar geçici, demokrasi, meslek etiği ve saygınlık ise kalıcıdır. Orman Mühendisler Odası Doğu Akdeniz Şubemizin 12 Olağan Genel Kurulu saygıdeğer üyelilerimizin rekor katılımı ile gerçekleşmiştir. Şube Yönetimi ve Genel Kurul Delegelerinin tespit edildiği bu seçimimizde Mesleğimiz, Meslektaşlarımız ve Demokrasi kazanmıştır.’’ Diyen Tece ‘Üyelerimiz son dönemlerde meslek tarihinin en zor dönemlerini yaşamaktadır. Ormanlarımız ve üyelerimiz üzerinde baskı her geçen gün daha da artmaktadır.

Orman Genel Müdürlüğü Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği tüm meslektaşlarımızı tedirgin etmiştir.

İmar Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılacak olması, Anayasal güvence altındaki orman alanları afet riski bahanesi ile Anayasal güvenceden çıkartılarak siyasi amaçlara alet edilmek istenmektedir.

Bu nedenle 12. dönem çalışmalarımızda Sivil Toplum örgütü olarak çok çalışarak üyelerimize ve ormanlarımıza sahip çıkacağımızı, sorumluluğumuzun farkında olduğumuzu tüm meslek kamuoyuna duyurmak isterim ‘’

Selami Tece başkanlığındaki yeni yönetim kurulu , Burhanettin Erdem, Kubilay Akdeniz, Osman Arıcı, Adnan İzgi, Mustafa Pekel ve Cumali Akın’ dan oluştu.