Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 13:38

Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2013 - 13:50

Vali Hüseyin Avni Coş’un Eşi Aylin Coş’un katılımıyla  Adana’da başlatılan “Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz” projesinin tanıtımı yapıldı.

vali_esikiziRamazanoğlu Camisi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Hanımefendi Aylin Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamit Şentürk, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Alpay Koç, Özel Adana Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şule Özülkü ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda konuşan Hanımefendi Aylin Coş, öğrencilere el yıkama alışkanlığı kazandırmak amacıyla yürütülen “Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz” projesinin kurum ve kuruluşların destekleri ile 8 ay gibi kısa bir sürede çok yol aldığını söyledi.

“Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz” projesi ile ilgili bilgi veren Hanımefendi Aylin Coş, aynı zamanda “Benim Mahallem Canım Mahallem” kampanyası başlattıklarını bu kampanya sayesinde de eğitim, sağlık, çevre ve iş alanında daha gelişmiş soyut ve somut değişimler inşa edileceğini belirtti.

Sarıçam’da Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Çukurova’da Kurttepe Mahallesi, Seyhan’da Tellidere Mahallesi, Yüreğir’de, PTT Evleri Mahallesi “Benim Mahallem Canım Mahallem Kampanyası” kapsamında olduğunu söyleyen Hanımefendi Aylin Coş, “İlçelerimiz bu mahallelerle ilgili çevre, inşaat, eğitim, kurs programları sosyal yardımlaşma ve etkinliklerde bulunmaktadırlar” dedi.

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca koordine edilen “Gönül Elçileri Projesi”nin de üstünde duran Hanımefendi Aylin Coş, “Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımızı sıcak birer aile ortamına kavuşturmak amacı ile yürütülen “Gönül Elçileri” projesiyle ilgili birçok faaliyetler yapılmaktadır. Bu proje ile ilgili yapılan tüm proje ve faaliyetlerin içerisinde yer almaktayım ve yakından takip etmekteyim” şeklinde konuştu.

“Temiz Tuvalet Kampanyasını” yürüten Opet’in yetkilileri de  “Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz” projesine destek vermek için Adana’ya gelerek toplantıya katıldı.

 

takipçi satın al