Hotivi

Terim Çiftinden örnek davranış - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 23:53

Terim Çiftinden örnek davranış

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2013 - 13:37

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve eşi Fulya Terim doğup büyüdükleri kenti unutmadı. Terim çifti, Vali Hüseyin Avni Coş’un da katıldığı törende, ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalye dağıtıldı.

fatihterimveesiTürkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) tarafından Merkez Park içerisindeki Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nde düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve eşi Fulya Terim’in yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelliler ile aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TOFD Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çetinkaya, akülü sandalye kampanyasına 2005 yılında başladıklarını ve bugüne kadar 4 bin 500’e yakın akülü sandalyenin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi.

Fulya Terim ise konuşmasında “Bu kampanyada bir aile olarak hem beraber çalıştık. Çok güzel günlerimiz oldu, sağ olsun Fatih Hocamızın da katkısıyla çok daha büyük yerlere eriştik ve sonunda da amacımıza ulaştık. Şimdi insanları özgürlüğüne kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinliğe konuşmacı olarak değil, eşinin yardımcısı olarak katıldığını söyleyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de “Fulya Hanım’ın önemle üzerinde durduğu bu işin, ben de kendime iş ediniyorum ve önce en çok kendi eşime teşekkür etmek istiyorum, bu özverisi için. Demek ki insan ne oldum demeyecek, 1 dakika sonra hiç birimizin ne olacağı belli değil. İnsan sağlam geldiği bir yerden sakat da dönebiliyor. Allah hepimize hayırlısını versin” dedi.

Eksik sandalyelerin sayımında 1. Sırada Adana’nın yer aldığını belirten Galatasaray Teknik Direktörü Terim, “Daha önce söz vermiştim 6’sında buraya geleceğiz diye, o da şampiyonluğa denk geldi. Şampiyonluğu Adana’dan başlatmış olduk. Beni de toprak çekiyor zaten. Baba ocağında olmaktan son derece memnunum” ifadelerini kullandı.

Vali Coş da yaptığı konuşmada “Ortam sıcak, fakat yapılan çok yararlı ve hayırlı bir uğraş. Biraz önce akülü sandalye alacak engelli kardeşlerimizin gözlerindeki sevinci gördük. Bu sevindirici kampanyayı başlatan dernek yöneticileri ve Fulya ve Fatih Terim’e teşekkür ediyorum. Anlamlı ve özverili bir çalışma. Bu faaliyeti yurt genelinde başarıyla yürüten dernek yöneticilere ve hayırseverlere bir insan olarak kalbi teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.

İnsanın sağlıklı olduğuna bakmamasını, kimin bir saat sonra ne olacağını Allah’ın bildiğini hatırlatan Vali Coş, herkesin kendisini potansiyel bir engelli gibi görüp, ona göre bu durumdaki vatandaşlara sahip çıkmasını istedi.

Bu anlamada başlatılan kampanyanın çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Coş, “Bu coğrafyanın yetiştirdiği değerli insan, her vesileyle kulaklarını çınlattığımız Fatih Hocamıza ilimize geldiği ve Galatasaray’ın şampiyonluğunu kesinleştirdiği için kendisini kutluyoruz. Hayırlı olsun. Sevincimizi paylaşan bütün dostlara teşekkür ediyorum. Akülü sandalyelerin kullanıcılarına hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Coş, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve eşi Fulya Terim, ihtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye dağıttı.

 

 

takipçi satın al