TGS’de Başkan Büyükkaya - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 09:42

TGS’de Başkan Büyükkaya

Son Güncelleme :

29 Nisan 2013 - 0:06

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi Başkanlığına Salim Büyükkaya seçildi.

tgs_salimGeçen yıl Mustafa Gümüşdamla’nın vefatı ile TGS  Adana Şube Başkanlığına  getirilen 2. Başkan Salim Büyükkaya, olağan genel kurulda tek aday olarak Başkan seçildi. Salim Büyükkaya Başkanlığındaki TGS yeni yönetimi ise , Vural Köse, Aliye Gültekin ve Ozan Kılınç’tan oluştu.

TGS Adana Şubesi’nde dün gerçekleştirilen genel kurul çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı. TGS Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya’nın açış konuşmasının ardından konuşan TGS Genel Başkanı Ercan Sadık İpekçi, TGS’nin farklı yöntemlerle ortadan kaldırılmak istendiğini öne sürdü. Darbe dönemlerinde dahi yaşanmayanların bugün yaşandığını belirten İpekçi, karanlık bir dönemden geçildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak ibra edildi. Genel Kurulda yeni üyelere de rozetleri takılırken, yapılan oylamada ise yönetim kurulu asil üyeliklerine Salim Büyükkaya, Vural Köse, Aliye Gültekin ve Ozan Kılınç, denetim kurulu asil üyeliklerine Murat Barhun, Halil İrmek, Mustafa Özke, Disiplin Kurulu asil üyeliklerine ise Figen Ekiz, Hasan Hüseyin Yetiş ve Murat Serdar Yıldız seçildi. Halil Akılevi ise TGS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

 

takipçi satın al