Hotivi

TİYATRONUN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ KARALAR’A - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 18:40

TİYATRONUN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ KARALAR’A

Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 16:55

‘Direklerarası Seyirci Ödülleri’ Adana’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen organizasyonda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da ödül alan isimler arasındaydı. Tiyatro dünyasın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve tiyatro seyircilerinin oyları ile belirlenen derecelendirmede Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sanata ve sanatçıya verdiği katkılardan dolayı “Direklerarası Jüri Özel Ödülü”nü aldı.
Göreve geldiği günden bu yana sanata ve sanatçıya verdiği önemle ön plana çıkan, halkın sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak Türkiye’de dikkatleri üzerine toplayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ödülünü Direklerarası Seyirci Koordinatörü Ömer Şahinbaş’ın elinden aldı. Sanatın ve sanatçının yanında oldukları vurgusunu yineleyen Başkan Zeydan Karalar, 2,5 yıllık görev süresi sonunda ilçesinin kültür sanatla anılmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan Karalar,”Göreve gelirken ilçemizi bir kültür sanat merkezi haline getireceğimizin sözünü vermiştik. Bugün geldiğimiz noktada bunu açıkça görebiliyoruz ki artık Seyhan bir kültür sanat merkezi. Buda beni çok mutlu ediyor. Bizler sanatın ve sanatçının yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
SEYHAN BELEDİYESİ’NE ÖDÜL YAĞDI
Ödül töreninde Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na adeta ödül yağdı. Müzikli oyun kategorisinde Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Toros Canavarı” en iyi oyun, oyunun yönetmeni Erdal Cindoruk’ta en iyi yönetmen ödülünü aldı. Yine aynı ödüller kapsamında Seyhan Belediyesi Şehir Tiyarosu’nun genç ve yetenekli oyuncularından Neslihan Sönmez, “Yolcu” isimli tiyatro oyununda gösterdiği performans ile ‘Kadın Oyuncu’ dalında ödülünü aldı.

takipçi satın al