TMMOB 10 Ekim'de Alanlara İniyor - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:05

TMMOB 10 Ekim’de Alanlara İniyor

TMMOB 10 Ekim’de Alanlara İniyor
Son Güncelleme :

02 Ekim 2015 - 8:53

TMMOB’ne bağlı odalar 10 Ekim’de Ankara’da alanlara inecek ve “Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi!” diye haykıracak.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin yaptığı girişimler sonucu DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Sıhhiye Meydanında Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi! Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi yapılmasına karar verdi.

Cem Şahin (ÇMO), Yusuf Songül (GIDAMO), Harun Reşit Sever (HKMO), Hüseyin Tolga Koyuncugil (İÇMO), Nevzat Ersan (İMO), Hüseyin Alan (JMO), Halil Kavak (KMO), Can Doğan (MADENMO), Fikret Oğuz (MİMARLAR ODASI), Mehmet Çelik (PMO), Ayşegül Oruçkaptan (PEYZAJMO), Orhan Sarıaltun (ŞPO), Özden Güngör (ZMO)’ ün katılımıyla gerçekleşen toplantıda hazırlanan ortak metni Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar okudu.

“Ülkemizin Bütün İlerici, Demokrat, Toplumcu Güçlerini 10 Ekim’de Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde buluşmaya çağırıyoruz” diyen Ali Ekber Çakar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“TMMOB’ye bağlı Odalar olarak: AKP iktidarının; Ülkemizi kan gölüne çevirmesine,Ülkemizde ve Ortadoğu’da yaptığı savaş kışkırtıcılığına,Ülkemizi diktatörlük ve iç savaş yöntemleriyle yönetmesine, Ülkemizi emek sömürüsü ve rant cenneti yapmasına, Laiklik ve kadın düşmanlığına, 7 Haziran genel seçim sonuçlarını boşa çıkarması, kendi iktidarıyla birlikte giderek daha fazla aşınan parlamenter temsili demokrasiyi geçersiz kılarak iktidarını zorla korumak için yaptığı seçim ve hükümet-iktidar gaspına, TMMOB ve bağlı Odalarını etkisizleştirme, kamusal hizmet, kamusal denetim, kamusal-toplumsal yarar fonksiyonlarından arındırma ve rant yağmasının önünde oluşturduğumuz engelleri yıkmaya yönelik girişimlerine karşı,DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin yaptığı Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi! Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi çağrısını son derece yerinde ve doğru buluyoruz.

Kurulduğu tarihten bu yana iktidarların karar ve tasarruflarını; ülke ve kamusal-toplumsal-mesleki yarar süzgecinden geçiren, mesleki-bilimsel doğruları dayanak alarak insandan, emekten, haktan, hukuktan, adaletten ve barıştan yana tavrını en karanlık dönemlerde bile sürdürmekten geri durmayan TMMOB’ye bağlı odalar olarak bizler, AKP iktidarının ülkemizi savaş atmosferi ve kaotik bir sürece sokmasına karşı 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak mitinge bütün örgütlü gücümüzü seferber ederek katılacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

TMMOB’ye bağlı biz Odalar, 7 Haziran seçimleri sonrası yasal meşruiyetini kaybeden AKP iktidarının ülkemizi kan gölüne çevirmesine karşı bütün ilerici, demokrat, toplumcu güçleri ve bütün mühendis, mimar, şehir plancısı meslektaşlarımızı, 10 Ekim’de Ankara’da Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi! Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde buluşmaya, toplumsal sorumluluklarımızı birlikte üstlenmeye davet ediyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al