Hotivi

"Gerçek Çarpıtılmıştır" - Adana UlusAdana Ulus

18 Haziran 2021 - 21:28

“Gerçek Çarpıtılmıştır”

“Gerçek Çarpıtılmıştır”
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2015 - 23:34

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Çukurova Belediyesi tarafından kamuoyuna açıklanan “JURASSIC PARK’A DANIŞMA KURULU’NDAN DA “EVET”  başlığıyla basına servis edilen haberlere yanıt geldi,”Tarafımızca ifade edilen görüşler eksik ve yanlı biçimde sunularak gerçek çarpıtılmıştır.”ifadelerine yer verildi.

İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi imzasıyla medya kuruluşlarına gönderilen “KAMUYONU DUYURU” başlıklı yazılı açıklamada, “Halka rağmen yapılan projelerin tartışılmadan yangından mal kaçırırcasına uygulamaya konulması yanlıştır. Açmış oldukları yürütmeyi durdurma davası vicdani olarak hepimize hitap etmektedir.” Denildi.

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu yazılı açıklaması aynen şöyle:

GERÇEK ÇARPITILMIŞTIR

“30.07.2015 tarihinde 18:00’da Çukurova Belediyesi Meclis Salonunda yapılan Çukurova Belediyesi Danışma Kurulu Toplantısı, olağanüstü toplanmış ‘Sabancı Doğal Park 2 içerisine Jurassic Park yapımı’ gündemi görüşülmüştür.

Söz konusu görüşmelerde TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Oda Şube başkanları ve temsilcileriyle hazır bulunmuştur. Çukurova Belediyesi tarafından ‘JURASSIC PARK’A DANIŞMA KURULU’NDAN DA “EVET”  başlığıyla basına servis edilen haberlerde tarafımızca ifade edilen görüşler eksik ve yanlı biçimde sunularak gerçek çarpıtılmıştır.

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu olarak kamuya ait alanların üstelik imar planlarında botanik park/yeşil alan gözüken ve halka rağmen özelleştirilmesiyle ticari kapsamda işgaline karşı olduğumuzu her fırsatta ifade etmiş bulunmaktayız.

Jurassic Park’ın yapımında izlenen süreç, alınan meclis kararından bugünkü inşa aşamasına kadar hatalar ile yürütülmüştür. Bu olaya karşı olan mahalle sakinleri “YÜREĞİ GÜZEL İNSANLARDIR” ve bu yanlıştan geri dönüş için yürüttüğü çalışmalara kulak verilmelidir. Halka rağmen yapılan projelerin tartışılmadan yangından mal kaçırırcasına uygulamaya konulması yanlıştır. Açmış oldukları yürütmeyi durdurma davası vicdani olarak hepimize hitap etmektedir.

Çukurova’nın ve bölgenin canlanması için yapılabilecek olan hukuki ve teknik anlamda kamu yararını gözeten HER TÜRLÜ PROJE için sadece ÇUKUROVA BELEDİYESİ değil diğer tüm belediyeler ile 60 yıllık bilgi birikimimiz ile destek ve dayanışma içerisinde olacağımızı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al