Tokya Olimpiyatlarına Adana’da 2 güreşçi - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 02:30

Tokya Olimpiyatlarına Adana’da 2 güreşçi

Son Güncelleme :

26 Eylül 2013 - 11:39

Adana  “İsmet Atlı Yatılı Güreş Eğitim Merkez”’nden  Şeref Can Karani ve Zeynel Zeytun, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için Milli Takım kampına davet edildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nde 24 sporcunun, belirli seçmelerden sonra merkeze alındıklarını anımsatarak, “Merkeze alınan başarılı sporcular küçük yaşlarda hem okullarına devam ediyorlar hem de  güreşin tüm inceliklerini öğreniyorlar” dedi.

Son yıllarda Balkanlar, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçilerin Türkiye’de 15 bölgede bulunan “Güreş Eğitim Merkezleri”nde yetiştirildiğinin altını çizen Hadi, şöyle devam etti:

“İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi, Türkiye’de örnek bir merkez haline geldi. Her yıl illerde yapılan seçmelerde kilolarında dereceye giren ve istikbal görülen küçük sporcular, bu merkezlerde hem eğitim alıyorlar, hem de yatılı olarak merkezde antrenman yapıyorlar. Bu sporcuların diyetisyen gözetiminde beslenmeleri, dinlenmeleri, teorik dersleri ve konaklamaları merkezde yapılıyor. Bölgemizden 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan milli takım kampına bölgemizden davet edilen Şere Can Karani ile Zeynel Zeytun’a her konuda destek olacağız.”

MERKEZDE 4 ANTRENÖR

Hadi, İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nde 24 sporcunun çevre okullarda  hem iyi eğitim aldıklarını, hem de  Bayram Demirel, Kemal Uğur, Ersin Çetin ile Murat Adıgüzel adlı antrenörlerin özverili davranışlarıyla güreşin tüm tekniklerini öğrendiklerini belirten Hadi, antrenörlerin aynı zamanda sporcuların okullarına giderek devamsızlıkları, ders notlarını, davranışlarını öğrendiklerini de kaydetti.

Merkezde düzenli olarak 3 öğün yemek çıktığını belirten Hadi, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na 2 sporcu dışında da, Türkiye birinciliğinde dereceye giren Bulut Öksüz ve Alper Apaydın ve  kendini gösteren, kanıtlayan başka sporcuların daha davet edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

takipçi satın al